تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۳۱ - ۱۹:۴۰ کد مطلب 94538

بیش از ۵ میلیون دانش‌آموز عضو بسیج هستند

رئیس سازمان بسیج دانش‌آموزی کشور گفت: بسیج دانش‌آموزی با بیش از ۵ میلیون عضو دانش‌آموز در ۶۰ هزار مدرسه ابتدایی، متوسطه اول و دوم، بزرگ‌ترین تشکل در جمهوری اسلامی است. به گزارش مشرق، علی صابر ماهانی بعدازظهر امروز در دیدار با نماینده ولی‌فقیه در استان فارس و امام‌جمعه شیراز در سخنانی اظهار داشت: آموزش‌وپرورش با […]

رئیس سازمان بسیج دانش‌آموزی کشور گفت: بسیج دانش‌آموزی با بیش از ۵ میلیون عضو دانش‌آموز در ۶۰ هزار مدرسه ابتدایی، متوسطه اول و دوم، بزرگ‌ترین تشکل در جمهوری اسلامی است.

به گزارش مشرق، علی صابر ماهانی بعدازظهر امروز در دیدار با نماینده ولی‌فقیه در استان فارس و امام‌جمعه شیراز در سخنانی اظهار داشت: آموزش‌وپرورش با رویکرد بسیجی در تمام عرصه‌های علمی، فرهنگی، سازندگی، عمرانی و دفاعی ورود کرده و در آینده بسیجیان دانش‌آموز یکی از کرسی‌های علمی را در دانشگاه به خود اختصاص می‌دهند.

وی خاطرنشان کرد: در دوران دفاع مقدس از ۳۶ هزار دانش‌آموز بسیجی ۲۶ هزار نفر به فیض شهادت نائل شده‌اند که از این تعداد ۳ هزار شهید متعلق به استان فارس بوده که نشان از اهمیت این نهاد مردمی در میان اقشار مختلف جامعه اسلامی ایران به‌ویژه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است.

رئیس سازمان بسیج دانش‌آموزی کشور تصریح کرد: در سال تحصیلی جدید ۶۰۰ هزار دانش‌آموز به منطقه عملیاتی دوران دفاع مقدس با همکاری آموزش‌وپرورش، سپاه و بسیج اعزام شده‌اند که این حرکت همچنان ادامه خواهد داشت.

صابر ماهانی بیان داشت: اختصاص یکی از دروس به دفاع مقدس در پایه نهم و دهم در مدت زمان دو و سه ساعت با محوریت بسیج و آموزش‌وپرورش که پس از اتمام دوره دهم به میدان تیر برای کسب مهارت‌های دفاعی اعزام می‌شوند ازجمله فعالیت‌های بسیج دانش‌آموزی است.

وی از تشکیل ۵۱ هزار حلقه صالحین در مدارس خبر داد و اضافه کرد: شرکت‌کنندگان در دوره آموزشی به مسائل عقیدتی، تربیتی، آموزشی و فرهنگی آشنا می‌شوند و در آینده با بصیرت دینی و علمی کارهای ترویجی انقلاب اسلامی را تحویل می‌گیرند.

رئیس سازمان بسیج دانش‌آموزی بیان داشت: نگاه ویژه به استعدادهای درخشان در قالب ترسیم تربیت اخلاقی در جامعه اسلامی و تفاهم‌نامه با محلات و مساجد برای حضور جوانان در فعالیت‌های فرهنگی و دینی از اولویت‌های تشکل مردمی بسیج دانش‌آموزشی است.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: