تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۳۱ - ۱۹:۵۰ کد مطلب 94542

آموزش زبان فارسی در اسپانیا گسترش می‌یابد

رایزن فرهنگی‌ ایران در اسپانیا با رییس دانشگاه گرانادا دیدار و در خصوص گسترش فعالیت‌ها و تبادلات علمی‌، فرهنگی‌ و هنری بین آن دانشگاه و مراکز دانشگاهی ایران، مذاکره کرد. به گزارش گروه فرهنگی مشرق، در این دیدار علیرضا اسماعیلی، رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران و نماینده بنیاد سعدی از همکاری دانشگاه گرانادا در خصوص […]

رایزن فرهنگی‌ ایران در اسپانیا با رییس دانشگاه گرانادا دیدار و در خصوص گسترش فعالیت‌ها و تبادلات علمی‌، فرهنگی‌ و هنری بین آن دانشگاه و مراکز دانشگاهی ایران، مذاکره کرد.

به گزارش گروه فرهنگی مشرق، در این دیدار علیرضا اسماعیلی، رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران و نماینده بنیاد سعدی از همکاری دانشگاه گرانادا در خصوص برگزاری سمینار دو روزه «فرهنگ ایرانی در پهنه جهانی‌» در این دانشگاه قدردانی کرد و در ادامه با بیان توضیحاتی‌ در خصوص وضعیت دانشگاه‌ها و پیشرفت‌های علمی‌ در ایران، به آمادگی رایزنی فرهنگی کشورمان برای برقراری تبادلات علمی‌ بین دانشگاه گرانادا و دانشگاه‌های ایران پرداخته و گفت: در دانشگاه معتبر و مهم و باسابقه گرانادا، جای خالی آموزش زبان فارسی و ایران‌شناسی‌، احساس می‌‌شود.

وی پس از آن آمادگی رایزنی فرهنگی ایران در اسپانیا برای برگزاری و تأسیس این دوره‌ها در دانشگاه گرانادا را اعلام کرد.

در ادامه این دیدار پیلار آراندا رامیرز، به اهمیت تبادلات علمی‌ و بین‌المللی برای دانشگاه گرانادا اشاره کرد و و افزود: دانشگاه گرانادا در دوره جدید، تصمیم بر افزایش تبادلات علمی‌ و بین‌المللی دارد و از این منظر، یکی‌ از کشورهای مورد نظر ما ایران است.

وی در ادامه سخنان خود ضمن تمجید از سوابق تمدنی ایران، بیان کرد: زبان فارسی‌ یکی‌ از منابع مهم در رشته اسلام‌شناسی‌ است و نیز، جمعیت زیادی را در بر می‌گیرد.      

رییس دانشگاه گرانادا همچنین ضمن موافقت با پیشنهاد رایزن فرهنگی‌ ایران برای شروع کلاس‌های آموزش زبان فارسی در این دانشگاه، اظهار علاقه کرد تا دوره‌های ایران‌شناسی‌ نیز همزمان با آن برگزار شود.

وی در پایان تأکید کرد: موارد مطروحه را در قالب عقد تفاهمنامه‌ای مشترک میان دانشگاه گرانادا و رایزنی فرهنگی ایران، می‌توان اجرایی کرد.

رایزن فرهنگی کشورمان و نماینده بنیاد سعدی در اسپانیا پس ازاین دیدار، طی جلسه جداگانه‌ای با لئونور مورال سوریانو، معاون بین‌الملل دانشگاه گرانادا، به بررسی جزییات تفاهمنامه مشترک در خصوص برگزاری دوره‌های زبان فارسی و ایران‌شناسی و سایر فعالیت‌های فرهنگی و هنری مشترک، پرداخت.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: