تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۰۱ - ۰۱:۱۱ کد مطلب 94595

بلژیک از افزایش شمار افراد داعش در اروپا خبر داد

مقام های امنیتی بلژیک ضمن اعلام این خبر که افراد داعش به اروپا و بلژیک فرستاده شده اند، وقوع حمله تروریستی در این کشور را محتمل دانستند. به گزارش مشرق به نقل از رویترز، مقام های بلژیک روز سه شنبه خبر از مشاهده نشانه هایی از افزایش تعداد نیروهای داعش در اروپا دادند. بر همین […]

مقام های امنیتی بلژیک ضمن اعلام این خبر که افراد داعش به اروپا و بلژیک فرستاده شده اند، وقوع حمله تروریستی در این کشور را محتمل دانستند.

به گزارش مشرق به نقل از رویترز، مقام های بلژیک روز سه شنبه خبر از مشاهده نشانه هایی از افزایش تعداد نیروهای داعش در اروپا دادند.

بر همین اساس، شرایط امنیتی در این کشور به مرحله سوم تهدید در دسته بندی های تهدیدات امنیتی این کشور ارتقا پیدا کرده است. گفتنی است در شرایط اعلام شده، بلژیک تنها یک مرحله تا رسیدن به اوج تهدید امنیتی علیه این کشور فاصله دارد.

سطح هشدار امنیتی در بلژیک پیش از این و بر سر جریان کشته شدن ۳۲ شهروند این کشور در پی حملات ۲۲ مارس در فرودگاه بروکسل، به مرحله سوم رسیده بود.

سخنگوی مرکز بحران بلژیک در اینباره گفت: علائمی به دست ما رسیده که نشان میدهد افراد داعش به بلژیک و اروپا فرستاده شده اند.  بنابراین مرحله تهدید امنیتی به مرحله سوم رسیده و پائین نیز نخواهد آمد.

رسیدن تهدید امنیتی در بلژیک به این سطح، نشان می دهد که مقام های بلژیک وقوع حمله تروریستی را محتمل می دانند.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: