تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۰۱ - ۰۱:۵۸ کد مطلب 94602

اینترفکس: روسیه تحویل اس -۳۰۰ به ایران را تا اواخر سال جاری تکمیل می‌کند

رئیس شرکت روستک گفته مسکو تا پایان سال جاری میلادی، تحویل سامانه‌های دفاع موشکی اس ۳۰۰ به ایران را به اتمام خواهد رساند. به گزارش مشرق، یک مقام روسی روز سه‌شنبه گفته این کشور تا پایان سال جاری میلادی تحویل سامانه دفاع موشکی اس ۳۰۰ به ایران را تکمیل می‌کند. اینترفکس به نقل از سرگئی […]

رئیس شرکت روستک گفته مسکو تا پایان سال جاری میلادی، تحویل سامانه‌های دفاع موشکی اس ۳۰۰ به ایران را به اتمام خواهد رساند.

به گزارش مشرق، یک مقام روسی روز سه‌شنبه گفته این کشور تا پایان سال جاری میلادی تحویل سامانه دفاع موشکی اس ۳۰۰ به ایران را تکمیل می‌کند.

اینترفکس به نقل از سرگئی چمزوف، رئیس شرکت «روستک»، این خبر را روز سه‌شنبه منتشر کرده است.

روسیه به موجب قراردادی که در سال ۲۰۰۷ با ایران امضا کرد باید دست‌کم پنج سامانه دفاع هوایی اس-۳۰۰ را به ایران تحویل می‌داد. مسکو در سال ۲۰۱۰ با این بهانه که فروش این سامانه به ایران خلاف قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل علیه ایران است از تحویل آن به تهران امتناع کرده بود.

وزارت دفاع ایران به دنبال این تصمیم مسکو، از طرف روسی به دادگاه بین المللی شکایت کرده و خواستار دریافت غرامتی معادل ۴ میلیارد دلار شده بود.

ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهور روسیه روز ۲۴ فروردین سال گذشته با صدور حکمی، ممنوعیت خودخوانده تحویل این سامانه دفاعی به ایران را لغو کرد.

 روسیه می‌گوید تهران پیش از دریافت اس-۳۰۰ باید شکایت خود را پس بگیرد.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: