تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۰۱ - ۰۲:۰۹ کد مطلب 94604

حملات خمپاره‌ای داعش به عامریه در حومه بغداد

درپی هشدارها نسبت به امنیت کمربند بغداد، از سوی برخی فرماندهان و شخصیت های عراقی، گروه تروریستی داعش طی دیروز و امروز ناحیه عامریه فلوجه در حدود ۲۵ کیلومتری غرب بغداد را مورد حملات خمپاره ای قرار داد. به گزارش مشرق، عارف الجنابی رئیس پلیس عامریه فلوجه از توابع فلوجه در استان الانبار در غرب […]

درپی هشدارها نسبت به امنیت کمربند بغداد، از سوی برخی فرماندهان و شخصیت های عراقی، گروه تروریستی داعش طی دیروز و امروز ناحیه عامریه فلوجه در حدود ۲۵ کیلومتری غرب بغداد را مورد حملات خمپاره ای قرار داد.

به گزارش مشرق، عارف الجنابی رئیس پلیس عامریه فلوجه از توابع فلوجه در استان الانبار در غرب عراق، به السومریه نیوز اطلاع داد ، این حملات که طی شب گذشته و روز سه شنبه صورت گرفته، به نقاط مختلف این ناحیه اصابت کرده است.

این گزارش ، از تلفات و خسارات این حمله خمپاره ای خبر نداده است، اما حملات داعش به این منطقه بطور مستمر جریان دارد و بسیاری از کارشناسان و فرماندهان امنیتی همواره نسبت به حضور داعش در اطراف بغداد ابراز نگرانی کرده اند.

داعش بهمن ماه گذشته با چندین خودرو بمب گذاری شده به این منطقه حمله کرده بود که با واکنش به موقع نیروهای مدافع منطقه ، روبه رو و آن حمله خنثی شد.

این گروه در ماه مارس گذشته (اسفند) نیز یک عملیات گسترده در این منطقه انجام داد که آن نیز با واکنش نیروهای عراقی روبه رو شد.

عامریه در جریان سقوط یک روزه ابوغریب در اواسط اسفند ماه گذشته نیز مورد حمله قرار گرفته بود.

فرماندهان الحشدالشعبی، از جمله جواد الطبیباوی هفته گذشته در بحبوحه بحران سیاسی این کشور، هشدار داده بود که مناطق کمربند بغداد بطور جدی در معرض تهدید داعش قرار دارد.

جاسم الجزایری از اعضای شورای مرکزی کتائب حزب الله نیز این هفته از وجود روزنه های نفوذ داعش در حومه و داخل بغداد ابراز نگرانی کرده و گفته بود که هسته های خفته داعش در این مناطق وجود دارند.

همچنین آیت الله محمد تقی مدرسی جمعه گذشته از دولت عراق و فرماندهان نظامی این کشور خواسته بود امنیت بغداد را جدی بگیرند.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: