تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۰۱ - ۰۲:۳۳ کد مطلب 94610

موشک ضد هوایی سعودی روی دوش تروریست‌ها

العالم – برخی از گروه های تروریستی در سوریه با دست یابی به موشک دوش پرتاب “اف ان ۶” که ساخت چین است، از آن برای هدف قرار دادن جنگنده های سوری استفاده می کنند. به گزارش مشرق، سایت روسیا الیوم امروز سه شنبه گزارش کرد: گفته می شود که تروریست ها با موشک دوش […]

العالم – برخی از گروه های تروریستی در سوریه با دست یابی به موشک دوش پرتاب “اف ان ۶” که ساخت چین است، از آن برای هدف قرار دادن جنگنده های سوری استفاده می کنند.

به گزارش مشرق، سایت روسیا الیوم امروز سه شنبه گزارش کرد: گفته می شود که تروریست ها با موشک دوش پرتاب اف ان ۶ اخیراً ۲ فروند جنگنده سوری را هدف قرار داده اند.

موشک دوش پرتاب اف ان ۶ که برای سرنگون کردن هواپیما به کار می رود ، در چین ” تیر پرنده ” نامیده می شود.

بر اساس این گزارش، فیلمی نیز در یوتیوب پخش شده که نشان می دهد تروریست ها موشک های دوش پرتاب را برای سرنگون کردن هواپیماهای جنگی شلیک می کنند.

عادل الجبیر وزیر امور خارجه عربستان بارها اعلام کرده که اگر مذاکرات ژنو به بن بست برسد، آل سعود موشک های ضد هوایی در اختیار تروریست های فعال در سوریه قرار خواهد داد.

موشک دوش پرتاب اف ان ۶ حدود ۱۶ کیلوگرم وزن دارد و بُرد آن به ارتفاع ۳۸۰۰ متر می رسد و از اشعۀ مادون قرمز برای رهگیری موتور هواپیما و سرنگون کردن آن استفاده می کند.

روزنامه نیویورک تایمز اوت ۲۰۱۳ اعلام کرده بود که موشک های دوش پرتاب اف ان ۱۶ با هزینه عربستان از سودان به سوریه منتقل شده است.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: