تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۰۱ - ۰۲:۵۵ کد مطلب 94621

درخواست شورای‌امنیت از انصارالله برای حضور در مذاکرات

در حالی که سعودی‌ها همچنان به حملات خود به یمن ادامه می‌دهند شورای امنیت سازمان ملل از انصارالله درخواست کرد که در مذاکرات صلح کویت حضور یابد. به گزارش مشرق، نمایندگان کشورهای دائم عضو شورای امنیت از گروه انصارالله یمن درخواست کردند که در مذاکرت صلح یمن در کویت حضور یابند. این در حالی است […]

در حالی که سعودی‌ها همچنان به حملات خود به یمن ادامه می‌دهند شورای امنیت سازمان ملل از انصارالله درخواست کرد که در مذاکرات صلح کویت حضور یابد.

درخواست شورای‌امنیت از انصارالله برای حضور در مذاکرات
به گزارش مشرق، نمایندگان کشورهای دائم عضو شورای امنیت از گروه انصارالله یمن درخواست کردند که در مذاکرت صلح یمن در کویت حضور یابند.

این در حالی است که سخنگوی جنبش انصارالله یمن اعلام کرد که حملات هوایی عربستان تاکید دارد که آتش بس هنوز به صورت صحیح محقق نشده و نیت‌ها برای صلح هنوز فراهم نشده است.

سه روز پیش نیز درنامه‌ای ارسالی از سوی جنبش انصارالله و کنگره ملی یمن به اسماعیل ولد الشیخ نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در  امور یمن آمده است به اطلاع سازمان ملل می‌رساند که طرف دیگر(سعودی‌ها و مزدورانشان) به آتش بس پایبند نیستند و همچنان به نقض آن ادامه می‌دهند.

در این نامه آمده است همانطور که در یادداشت رسمی مورخه ۱۳ آوریل شما را از پایبند نبودن طرف دیگر به آتش بس مطلع کرده بودیم، بار دیگر اعلام می‌کنیم که متجاوزان همچنان به نقض آن ادامه می‌‌دهد و جنگ با شدت در بیشتر مناطق جریان دارد و متجاوزان از انواع سلاح‌ها استفاده می‌کنند و با نقض آتش بس تمام تلاش‌های سازمان ملل را به تمسخر گرفته‌اند.

این نامه آورده است در این چارچوب دشمن عصر پنجشنبه جنایت دیگری را با حمله به ساختمان کمیته محلی نظارت بر تثبیت آتش بس در استان الجوف مرتکب شد.

انصارالله در این نامه بر جدی نبودن متجاوزان سعودی و مزدورانشان برای توقف جنگ افروزی و تجاوزات به یمن و ادامه نقض آتش بس از سوی آنها تاکید کرده‌اند.

در این نامه آمده است طرف دیگر(سعودی‌ها و متجاوزان) با ادامه این شیوه خود به جهان ثابت کرد که برای برقراری صلح و تثبیت آتش بس و توقف اقدامات جنگی و فراهم کردن فضاها برای میز گفت‌وگوهای سازمان ملل و گفت‌وگوی جدی و دستیابی به راه‌های مسالمت آمیز برای حفظ خون ملت مظلوم ما جدی نیست.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: