تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۰۱ - ۰۸:۱۹ کد مطلب 94670

عقب نشینی استراتژیک کنگره در مقابل تهدید عربستان

پل رایان رئیس مجلس نمایندگان آمریکا گفته است باید کنگره در تصویب قانون ضدسعودی تجدید نظر کند.  به گزارش مشرق به نقل از آسوشیتدپرس، پل رایان رئیس مجلس نمایندگان کنگره آمریکا گفت: فکر می کند کنگره باید درباره قانون تعقیب قانون دولت عربستان سعودی در ماجرای یازدهم سپتامبر تجدید نظر کند. وی خطاب به نمایندگان […]

پل رایان رئیس مجلس نمایندگان آمریکا گفته است باید کنگره در تصویب قانون ضدسعودی تجدید نظر کند.

 به گزارش مشرق به نقل از آسوشیتدپرس، پل رایان رئیس مجلس نمایندگان کنگره آمریکا گفت: فکر می کند کنگره باید درباره قانون تعقیب قانون دولت عربستان سعودی در ماجرای یازدهم سپتامبر تجدید نظر کند.

وی خطاب به نمایندگان جمهوری خواه و دموکرات در کنگره از آنها خواست درباره این لایحه کمی بیشتر فکر کنند چون وضع آن می تواند به اتحاد دو کشور لطمه وارد کند.

در واکنش به لایحه قانون ضد سعودی کنگره آمریکا در ماجرای یازده سپتامبر دولت عربستان تهدید کرده است در صورت تصویب چنین قانونی دارایی های خود را از این کشور خارج خواهد کرد.

رایان بعد از جلسه روز سه شنبه کنگره در گفتگو با خبرنگاران اعلام کرد باید کمی بیشتر درباره این لایحه فکر کنیم و به اعتقاد من باید درباره تصویب چنین قانونی که روابط با سعودی ها را با چالش روبرو می کند، کمی بیشتر تجدید نظر کنیم.

 وی افزود: در تصویب هر قانونی که رابطه عربستان و آمریکا را به چالش می کشد باید دقت کرد. عادل الجبیر وزیر خارجه عربستان در اظهاراتی تهدید کرد در صورت تصویب چنین قانونی عربستان ۷۵۰ میلیارد دلار سرمایه خود را از آمریکا خارج خواهد کرد.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: