تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۰۱ - ۱۰:۳۶ کد مطلب 94704

قاتل پاریسن ژرمن مشکل امروز ذوب آهن

شاید کلیدی ترین بازیکن النصر در دیدار برابر ذوب آهن اصفهان مهاجمی باشد که موفق شده در لیگ برتر فوتبال فرانسه ۷ گل به پاری سن ژرمن نامدار بزند. گروه ورزشی مشرق – زهردارترین عنصر هجومی النصر عربستان در نبرد با شاگردان یحیی گل‌محمدی یک مهاجم چپ‌پاست با ملیت کشور مالی. مهاجمی باتجربه و ۲۸ساله […]

شاید کلیدی ترین بازیکن النصر در دیدار برابر ذوب آهن اصفهان مهاجمی باشد که موفق شده در لیگ برتر فوتبال فرانسه ۷ گل به پاری سن ژرمن نامدار بزند.

قاتل پاری سن ژرمن مشکل امروز ذوب آهنگروه ورزشی مشرق – زهردارترین عنصر هجومی النصر عربستان در نبرد با شاگردان یحیی گل‌محمدی یک مهاجم چپ‌پاست با ملیت کشور مالی. مهاجمی باتجربه و ۲۸ساله که تا چند ماه قبل در لیگ‌برتر انگلستان برابر وستهام‌یونایتد توپ می‌زد؛ فورواردی که در لوشامپیونه فرانسه به‌خاطر گل‌هایی که برابر پاری‌سن‌ژرمن به ثمر رسانده لقب قاتل پاریسی‌ها برازنده‌اش شد.

به آتش کشیدن پاریسی‌ها در ۳ فصل
اما مودیبو مایگا ملی‌پوش فوتبال مالی چه سابقه‌ای دارد و می‌تواند تا چه اندازه برای مدافعان ذوب‌آهن اصفهان در دیدار امروز النصر و شاگردان یحیی گل‌محمدی خطرناک باشد؟

مودیبو فصل قبل در لوشامپیونه فرانسه پیراهن متز را بر تن داشت. این مهاجم کلاسیک طی ۲۵بازی و ۱۷۶۱دقیقه برای تیم فرانسوی ۹گل به ثمر رساند. جالب اینکه مایگا در نیم‌فصل اول دو گل و در بازی برگشت یک گل وارد دروازه پاری‌سن‌ژرمن بزرگ کرد. مودیبو سایر گل‌هایش را تقدیم کان(۲)، تولوز(۳) و لنس نمود.

این مهاجم در ایستگاه۱۴ لوشامپیونه دو گل به پاریسی‌ها زد در حالی که رقیب با ضربات پاستوره، بوسمان(گل به خودی) و لاوتزی نتیجه را ۳ بر ۲ به سود خود خاتمه داد.

این مهاجم در نیم‌فصل دوم بعد از گل‌های وراتی(۲۵) و کاوانی(۴۲) پیروزی ۲ بر صفر پاری‌سن‌ژرمن را با ضربه دقیقه۵۳ خود اندکی کمرنگ کرد. با این حال گل دقیقه۷۷ وال درویل شکست متز را سنگین‌تر نمود. اما به هر تقدیر زدن سه گل به پاریسی‌ها در یک فصل عملکرد جالب توجهی بود.

مهاجم شماره۲۰ متز قبل این با پیراهن سوشو هم سه گل به سرشناس‌ترین تیم فوتبال فرانسه زده بود. مودیبو قبل از این در فصل۱۱-۲۰۱۰ لوشامپیونه دو گل و در لیگ۱۲-۲۰۱۱ فرانسوی‌ها یک گل دیگر به پاری‌سن‌ژرمن زده بود.

شاید بهترین سال فوتبالی این مالیایی مربوط به فصل۱۱-۲۰۱۰ بود؛ آنجا که طی ۳۶بازی، ۱۵گل برای سوشو زد. در فصل مذکور مودیبو مثل فصل۱۵-۲۰۱۴ در هر دو بازی رفت و برگشت به پاری‌سن‌ژرمن گل زد تا مجموع گل‌هایش برابر این تیم به عدد شش برسد.

گل جزیره‌ای‌
مودیبو مایگا نیم‌فصل اول لیگ جاری فوتبال جزیره را هم تجربه کرد. این مهاجم در سه هفته ابتدای لیگ‌برتر انگلستان با پیراهن وستهام‌یونایتد به میدان آمد. مودیبو برابر آرسنال(یک دقیقه)، لسترسیتی(هفت دقیقه) و بورنمورث(۱۷دقیقه) روی هم ۲۴دقیقه شانس بازی داشت. با این حال در آخرین تجربه لیگ‌برتری‌اش برای وستهام گل زد و سپس راهی آسیا شد.

مودیبو در هفته سوم رقابت‌ها- از دقیقه۷۳- دیدار مقابل بورنموث وارد زمین شد تا ۹دقیقه بعد گل سوم تیمش را به ثمر برساند. این دیدار شنبه ۳۱مردادماه سال۱۳۹۴ برگزار شد؛ یعنی درست هفت‌ماه و ۲۹روز قبل.

باید دید این مهاجم باتجربه در تقابل با ذوب‌آهن اصفهان چه نمایشی را از خود روی پرده خواهد آورد؛ مهاجمی که امیدواریم رویارویی‌اش با مدافعان آماده تیم یحیی گل‌محمدی نتیجه‌ای جز شادی ایرانی‌ها را به همراه نداشته باشد.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: