تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۰۱ - ۱۲:۴۸ کد مطلب 94729

نامه وزیر جلوی واردات میوه را گرفت

وزیر کشاورزی با ارسال نامه ای به وزیر صنعت نوشت: با وجود آزاد شدن واردات گروه ۱۰ کالایی (کالاهای لوکس و غیر ضروری که شامل انواع میوه می‌شود) با مصوبه هیئت وزیران؛ ممنوعیت واردات انواع میوه بر مبنای ماده ۱۶ قانون افزایش بهره وری کماکان ممنوع است. به گزارش پایگاه ۵۹۸ به نقل از تسنیم، […]

وزیر کشاورزی با ارسال نامه ای به وزیر صنعت نوشت: با وجود آزاد شدن واردات گروه ۱۰ کالایی (کالاهای لوکس و غیر ضروری که شامل انواع میوه می‌شود) با مصوبه هیئت وزیران؛ ممنوعیت واردات انواع میوه بر مبنای ماده ۱۶ قانون افزایش بهره وری کماکان ممنوع است.

به گزارش پایگاه ۵۹۸ به نقل از تسنیم، محمود حجتی وزیر جهادکشاورزی در واکنش به مصوبه هیئت دولت مبنی بر آزاد شدن واردات گروه ۱۰ کالایی(کالاهای لوکس و غیر ضروری) به وزیرصنعت معدن و تجارت نامه نوشت.

در این نامه وزیر جهاد کشاورزی به وزیر صنعت گوشزد کرده است که با وجود اینکه براساس مصوبه هیئت دولت واردات گروه ۱۰کالایی آزاد شده اما ممنوعیت وادرات میوه کماکان برقرار است.

متن نامه حجتی به نعمت‌زاده بدین  شرح است: «پیرو مصوبه هیئت دولت محترم درخصوص کالاهای گروه ۱۰ به استحضار می‌رساند بر مبنای ماده ۱۶ قانون افزایش بهروری، ممنوعیت واردات انواع میوه در سال ۹۵ کما فی سابق مانند سال ۹۴ خواهد بود.»

بنا بر این گزارش، در مصوبه هیئت وزیران واردات کالاهای لوکس در سال “اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل” با  دو برابر سود بازرگانی مجاز اعلام شده است که درمیان این کالاها ، واردات انواع میوه نیز عملا برای واردات در سال ۹۵ آزاد شده بود.

بر این اساس با نامه‌نگاری حجتی به همتای خود در وزارت صنعت، معدن و تجارت جلوی واردات میوه به صورت قانونی گرفته شد.

بر اساس نامه‌نگاری فوق نیز تقی محمدیان مدیرکل دفتر مقررات واردات و صاردات نیز نامه ای به گمرکات کشور برای اجرای این خواسته بخش کشاورزی داد.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: