تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۰۱ - ۱۳:۰۰ کد مطلب 94737

لاوروف: معارضان سوری مورد حمایت ریاض هستند

وزیر امور خارجه روسیه با انتقاد از هیئت معارضان و گروه‌های مسلح سوری مورد حمایت عربستان گفت که این معارضان دمدمی مزاج هستند. به گزارش مشرق به نقل از خبرگزاری فرانسه، سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با جاک مارک ایرولت همتای فرانسوی خود در مسکو گفت: مذاکرات صلح درباره سوریه […]

وزیر امور خارجه روسیه با انتقاد از هیئت معارضان و گروه‌های مسلح سوری مورد حمایت عربستان گفت که این معارضان دمدمی مزاج هستند.

به گزارش مشرق به نقل از خبرگزاری فرانسه، سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با جاک مارک ایرولت همتای فرانسوی خود در مسکو گفت: مذاکرات صلح درباره سوریه در ژنو با وجود خروج تیم مذاکراتی مخالفان سوری مورد حمایت ریاض، راکد نیست.

وی تصریح کرد: مذاکرات راکد نیست. سوای از گروه معارضان سوری مورد حمایت ریاض، تیم مذاکراتی سوریه و تیم های مذاکراتی گروه هایی که در مسکو، قاهره و آستانه گردهم آمدند و تیم مذاکراتی گروه حمیمم در مذاکرات شرکت دارند.

وی از رفتار دمدمی مزاج تیم مذاکراتی گروه معارضان سوری مورد حمایت عربستان انتقاد کرد.

لاوروف گفت: برخی طرف ها در عرصه بین المللی رویای سرنگونی نظام سوریه با استفاده از زور را در سر دارند و هرکاری برای از بین بردن مذاکرات ژنو انجام می دهند. فکر می کنم که آمریکا و فرانسه با این تلاش ها برای از بین بردن روند صلح به شدت مخالف هستند.

وی تصریح کرد: ما به استفان دی میستورا نماینده ویژه سازمان ملل در امور سوریه امید بسته ایم که به معارضان مورد حمایت ریاض فشار بیاورد.

لاوروف افزود: هیچ طرف سوری نمی تواند بحران را به نفع خود حل کند و برخی طرف ها در تلاش برای از بین بردن مذاکرات هستند.

وزیر خارجه روسیه گفت: جامعه بین المللی اکنون درک می کند که امکان حل بحران فقط از طریق سیاسی میسر است.

وی بر لزوم مهیا کردن مذاکره مستقیم بین گروههای معارض سوری و دولت سوریه تاکید کرد.

ایرولت نیز از معارضان سوری خواست تا به ژنو بازگردند و گفت: ما هر کاری برای نجات این روند صلح انجام خواهیم داد.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: