تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۰۱ - ۱۶:۰۱ کد مطلب 94802

صرف ۱۰هزار میلیاردتومان برای مصرف سیگار در کشور

سیاری با بیان این مطلب که در هفته سلامت در ۴ شهرستان به طور پایلوت، سنجش قندخون افراد برای بار اول رایگان خواهد بود، افزود: لازم است تا مردم به پایگاه های سلامت و مراکز بهداشت درمانی شهر خود مراجعه کنند و برای پیشگیری از ابتلا به بیماری دیابت اقدام کنند. به گزارش مشرق، سیاری، […]

سیاری با بیان این مطلب که در هفته سلامت در ۴ شهرستان به طور پایلوت، سنجش قندخون افراد برای بار اول رایگان خواهد بود، افزود: لازم است تا مردم به پایگاه های سلامت و مراکز بهداشت درمانی شهر خود مراجعه کنند و برای پیشگیری از ابتلا به بیماری دیابت اقدام کنند.

به گزارش مشرق، سیاری، معاون وزیر بهداشت با اشاره به شعار هفته سلامت که “غلبه بر دیابت با رعایت رژیم غذایی و تحرک بدنی” است، تصریح کرد: ۵۰ درصد افرادی  که در دنیا دیابت دارند بی خبر از این موضوع هستند و با رعایت رژیم غذایی و تحرک بدنی می‌توان درصد ابتلا به دیابت را کاهش داد.

سیاری با بیان این مطلب که در هفته سلامت در ۴ شهرستان به طور پایلوت سنجش قندخون افراد برای بار اول رایگان خواهد بود، افزود: لازم است تا مردم به پایگاه های سلامت و مراکز بهداشت درمانی شهر خود مراجعه کنند و برای پیشگیری از ابتلا به بیماری دیابت اقدام کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود کشیدن سیگار را از دلایل ابتلا به بیماری های گوناگون عنوان کرد و گفت: در ایران سالیانه ۱۰ هزار میلیارد تومان در کشور صرف سیگار کشیدن می‌شود در حالی که کشیدن سیگار باعث سرطان، سکته قلبی و آسم می‌شود .

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: