تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۰۱ - ۱۶:۵۶ کد مطلب 94832

سیل با گذشت ۸ روز همچنان می‌تازد

سخنگوی سازمان امداد و نجات هلا‌ل احمر ازامدادرسانی به بیش از ۲۹ هزار نفر در سیل ۸ روز گذشته خبر داد. به گزارش پایگاه ۵۹۸، سیدمصطفی مرتضوی‌، درباره آخرین وضعیت امدادرسانی سوانح سیل در کشور گفت: از ۸ روز گذشته تاکنون ۲۲ استان خوزستان، لرستان، ایلام،کرمانشاه، فارس، چهارمحال، همدان، اصفهان، خراسانهای جنوبی،شمالی و رضوی، کهگیلویه، […]

سخنگوی سازمان امداد و نجات هلا‌ل احمر ازامدادرسانی به بیش از ۲۹ هزار نفر در سیل ۸ روز گذشته خبر داد.

به گزارش پایگاه ۵۹۸، سیدمصطفی مرتضوی‌، درباره آخرین وضعیت امدادرسانی سوانح سیل در کشور گفت: از ۸ روز گذشته تاکنون ۲۲ استان خوزستان، لرستان، ایلام،کرمانشاه، فارس، چهارمحال، همدان، اصفهان، خراسانهای جنوبی،شمالی و رضوی، کهگیلویه، کردستان، البرز، یزد، سمنان، گیلان، گلستان، آذربایجان شرقی، مازندران و زنجان و ۴۸۸ شهر، روستا و مناطق عشایرنشین دچار سیل و آبگرفتگی شده‌اند.
 

وی افزود: تاکنون بیش از ۲۹ هزار و ۹۰۰ نفر در این استانها امدادرسانی شده‌اند و از ۹۲۲ واحد مسکونی تخلیه آب صورت گرفته است.
 

سخنگوی سازمان امداد و نجات هلا‌ل احمر به اسکان اضطراری ۹۳۰۰ هموطن و برپایی ۱۶۴۸ دستگاه چادر امدادی در استان‌های سیل زده اشاره کرد و گفت:  تاکنون  ۴۸ تن به مناطق امن منتقل شدند و ۱۴ تن نیز به مراکز درمانی انتقال یافتند.
 

وی ادامه دادد:متاسفانه در جریان سانحه سیل در این ۲۱ استان ۷ تن از هموطنانمان جان خود را از دست دادند و یک نفر مفقود است.
 

مرتضوی خاطر نشان کرد: امدادرسانی در خوزستان،لرستان،ایلام،کهگیلویه و گلستان ادامه دارد.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: