تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۰۱ - ۱۷:۳۱ کد مطلب 94850

اسکایپ و پیام‌رسان فیس‌بوک چقدر امنیت دارند؟

آیا سیستم پیامک گوشی امن است؟ آیا کسی می‌تواند سیستم پیام رسانی را قطع کند و محتوای پیام‌ها را بخواند؟ این‌ها سوالی است که خیلی از کاربران گوشی‌های هوشمند باید بپرسند.   به گزارش مشرق، در واقع، بعضی ابزار ارتباطی اصلا امنیتی ندارند و بعضی‌ در حفاظت از اطلاعات شخصی‌تان، از بقیه بهترند. این اطلاعات […]

آیا سیستم پیامک گوشی امن است؟ آیا کسی می‌تواند سیستم پیام رسانی را قطع کند و محتوای پیام‌ها را بخواند؟ این‌ها سوالی است که خیلی از کاربران گوشی‌های هوشمند باید بپرسند.

  به گزارش مشرق، در واقع، بعضی ابزار ارتباطی اصلا امنیتی ندارند و بعضی‌ در حفاظت از اطلاعات شخصی‌تان، از بقیه بهترند. این اطلاعات می‌تواند موضوع پیش پا افتاده‌ای مثل تیم ورزشی مورد علاقه‌تان یا اسناد مهم، عکس یا اطلاعات شخصی باشد. ولی اگر می‌خواهید کار را برای کسی که می‌خواهد پیام‌های‌تان را هک کند و مکالمات خصوصی شما را بخواند تا حد ممکن راحت کنید، قطعا پیامک بهترین راه است.
 
«میکا لی»، فن‌شناس سابق «بنیاد مرز الکترونیک» گفت: “با سیستم پیامک کمترین حریم خصوصی را دارید.”
 
کدگذاری پشت سر هم به این معناست که پیام‌هایی که از گوشی فرستنده فرستاده می‌شود کدگذاری شده و فقط گیرنده می‌تواند رمز آنها را باز کند. این پیام‌ها در طول مسیر هم کدگذاری شده بنابراین حتی شرکت سازنده‌ برنامه هم نمی‌تواند آن‌ها را رمزگشایی کند؛ حتی اگر تحت فشار قانون قرار بگیرد.
 
برنامه‌های پرطرفدار گفتگو مثل پیام‌رسان فیس‌بوک، اسنپ‌چت، کیک، اسکایپ و یاهو مسنجر، اغلب «کدگذاری در حال عبور» (in-transit encryption) را عرضه می‌کنند، یعنی محتوای پیام‌ها می‌توانند در دسترس سایر برنامه‌ها قرار گیرند و  هکرها می‌توانند در بعضی موارد رد شما را بگیرند.

میکا لی در ادامه اضافه کرد: “تنها با بررسی فراداده (meta data)، به آسانی می‌توان در زندگی افراد سرک کشید و به اسرارشان پی برد.”

منبع: مجله دی‌جی‌کالا

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: