تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۰۱ - ۱۷:۴۳ کد مطلب 94853

امروز؛ گلباران مزار «پدران آسمانی» در سراسر کشور

مراسم عطر افشانی و گلباران مزار شهدا به ویژه شهدای گمنام و شهدای مدافع حرم در همایش تکریم «پدران آسمانی» و تجلیل از پدران شهدا در آستانه سالروز میلاد حضرت علی(ع) چهارشنبه اول اردیبهشت‌ماه ۹۴ در سراسر کشور برگزار می‌شود. به گزارش گروه جهاد و مقاومت مشرق، مراسم عطر افشانی و گلباران مزار شهدا به […]

مراسم عطر افشانی و گلباران مزار شهدا به ویژه شهدای گمنام و شهدای مدافع حرم در همایش تکریم «پدران آسمانی» و تجلیل از پدران شهدا در آستانه سالروز میلاد حضرت علی(ع) چهارشنبه اول اردیبهشت‌ماه ۹۴ در سراسر کشور برگزار می‌شود.

به گزارش گروه جهاد و مقاومت مشرق، مراسم عطر افشانی و گلباران مزار شهدا به ویژه شهدای گمنام و شهدای مدافع حرم در همایش تکریم «پدران آسمانی» و تجلیل از پدران شهدا در آستانه سالروز میلاد حضرت علی(ع) چهارشنبه اول اردیبهشت‌ماه ۹۴ در سراسر کشور برگزار می‌شود. این مراسم ساعت ۱۵ در گلزار شهدای بهشت زهرای تهران برپا خواهد شد. در این مراسم که با حضور خانواده‌های شهدا و ایثارگران همراه خواهد بود، برنامه‌هایی همچون عطرافشانی و گلباران مزار شهدا،تجلیل از پدران نخستین شهدای مدافع حرم، سخنرانی قائم‌ مقام بنیاد شهید و امورایثارگران سردار دکتر انصاری و اجرای برنامه‌های آیین مذهبی در مدح حضرت امیرالمومنین علی(ع) پیش‌بینی شده است.

مراسم تکریم پدران آسمانی و تجلیل از پدران شهداهمه ساله همزمان با سالروز میلاد حضرت علی(ع) در سراسر کشور برگزار می‌شود. اسکندر یارنسب مدیرکل فرهنگی و تبلیغات بنیاد از برگزار جشن پدران آسمانی در گلزار شهدای سراسر کشور و از مجموعه برنامه های آنان خبر داد. وی با بیان اینکه دستورالعمل اجرایی تکریم پدران آسمانی و تجلیل از پدران شهدا برای اجرا به تمام استان‌ها ابلاغ شده است، گفت: استفاده از ظرفیت نهاد پدران آسمانی با محوریت بنیاد شهید و امور ایثارگران و محوریت بخشی به گلزار مطهر شهدا در اجرای برنامه پدران آسمانی به همراه ترویج فرهنگ قدردانی از مقام والای پدران شهدا به‌عنوان پدران معنوی آحاد جامعه و استمرار برنامه‌های تکریم از خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران همزمان با اجرای برنامه‌های ابتکاری و تحولی، از جمله سیاست‌های اجرای این طرح هستند.

یارنسب با تأکید بر محوریت گلزار شهدا در برگزاری مراسم تکریم از پدران آسمانی و پدران شهدا و تهیه محتوا و اجرای برنامه‌ها مطابق با سیاست‌ها و دستورالعمل‌های بنیاد شهید و امور ایثارگران در تمام استان‌ها، گفت: همکاری و تعامل با مجموعه فرزندان معظم شهدا در استان و اجرای برنامه‌های مشترک با توجه به سیاست‌ها، خط و مشی و امکانات بنیاد با بهره‌گیری از ظرفیت و توانایی جامعه شاهد و ایثارگر در تهیه محتوای برنامه‌ها، تکریم پدران شهدا در مراسم مختلف و شناسایی و تقدیر از فرزندان شاهدی که در زمینه‌های مختلف علمی، پژوهشی، فرهنگی، هنری و اجتماعی خدمات و آثار فاخری داشته و آن را به پدران خود اهدا کرده‌اند باید در اجرای این برنامه مدنظر قرار بگیرد.

مدیرکل فرهنگی و تبلیغات بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: قرائت و تبیین زندگی‌نامه، وصایا و خاطرات شهدا و هماهنگی برای حضور مردم به همراه خانواده‌های معظم شهدا بر مزار مطهر پدران گرانقدر شهدا، تبلیغات محیطی، گرافیکی و رسانه‌‏ای در سطح شهر به منظور اطلاع‏ رسانی و حضور مردم در برنامه‌ها، برگزاری مسابقات فرهنگی، هنری، ورزشی به مناسبت روز پدر، بهره‏ گیری از سامانه‌های مجازی و شبکه‌های اجتماعی و هماهنگی برای حضور پدران و فرزندان شهدا در برنامه‌های فرهنگی، تبلیغی و رسانه ای به مناسبت روز پدر از جمله وظایف ادارات کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان‏ها در برگزاری مراسم تکریم پدران آسمانی است.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: