تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۰۱ - ۱۸:۵۲ کد مطلب 94896

شهید قرنی الگوی واقعی در حفظ عزت، شرف، دین و ایمان است

رئیس دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قوا گفت: شهید امیر سپهبد محمدولی قرنی، یک الگوی واقعی است که باید از او سرمشق گرفت زیرا در دوران ستمشاهی و آن فضای آلوده، عزت، شرف، دین و ایمان خود را حفظ کرد. به گزارش گروه جهاد و مقاومت مشرق، این مطلب را حجت الاسلام والمسلمین غلامرضا […]

رئیس دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قوا گفت: شهید امیر سپهبد محمدولی قرنی، یک الگوی واقعی است که باید از او سرمشق گرفت زیرا در دوران ستمشاهی و آن فضای آلوده، عزت، شرف، دین و ایمان خود را حفظ کرد.

به گزارش گروه جهاد و مقاومت مشرق، این مطلب را حجت الاسلام والمسلمین غلامرضا صفایی روز چهارشنبه در آیین گرامیداشت سالگرد ترور شهید سپهبد محمد ولی قرنی نخستین رئیس ستاد مشترک ارتش که با حضور تعدادی از فرماندهان، مسئولان و کارکنان ارتش در مسجد امام خمینی(ره) ستاد مشترک آجا برگزار شد، عنوان کرد.

وی گفت: سپهبد قرنی به عنوان نخستین شهید ترور در دوران انقلاب اسلامی، مهمترین نقش را در ۴۳ روز مدیریت خود در ستاد ارتش ایفا کرد.

رئیس دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قوا ادامه داد: این شهید بزرگوار به خاطر روحیه ظلم ستیزی و استکبارستیزی که داشت، مورد فشار رژیم پهلوی قرار گرفت و بخشی از زندگی خود را در زندان و شکنجه گذراند و در نهایت به عنوان افسر اخراجی از ارتش کنار گذاشته شد.
صفایی گفت: بعد از انقلاب اسلامی، ایشان به ریاست ستاد ارتش منصوب شد و در ۴۳ روزی که از بحرانی ترین روزهای انقلاب بود در ارتش و در مقابله با ضد انقلاب نقش آفرینی کردند و در نهایت به آن چیزی که شایستگی و لیاقتش را داشت یعنی شهادت در راه خدا نائل شد.

شهید امیر سپهبد «محمدولی قرنی» ۷۰ روز پس از پیروزی انقلاب اسلامی و در روز سوم اردیبهشت سال ۱۳۵۸ توسط گروهگ فرقان به درجه رفیع شهادت نایل آمد.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: