تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۰۱ - ۱۹:۵۳ کد مطلب 94920

فاصله چشمان کودکان از تبلت را تنظیم کنید +دانلود

آیا شما هم در دوران کودکی به خاطر نزدیک شدن بیش از حد به تلویزیون، مورد توبیخ والدین تان قرار می گرفتید؟ کودکان امروزی نیز همین مشکل قدیمی را در قالب تکنولوژی های جدیدتر دارند؛ آنها موبایل و تبلت هایشان را بیش از حد به صورت شان نزدیک می کنند.  به گزارش مشرق، سامسونگ برای […]

آیا شما هم در دوران کودکی به خاطر نزدیک شدن بیش از حد به تلویزیون، مورد توبیخ والدین تان قرار می گرفتید؟ کودکان امروزی نیز همین مشکل قدیمی را در قالب تکنولوژی های جدیدتر دارند؛ آنها موبایل و تبلت هایشان را بیش از حد به صورت شان نزدیک می کنند.

 به گزارش مشرق، سامسونگ برای جلوگیری از این موضوع، اپلیکیشنی اندرویدی طراحی کرده که به کودکان یا هر کس که می خواهد استفاده درستی از گجت ها داشته باشد بابت رعایت فاصله نمایشگر دستگاه با صورت هشدار می دهد.
 
Safety Screen از تکنولوژی تشخیص چهره برای تخمین فاصله صورت فرد با نمایشگر دستگاه استفاده می کند. اگر فاصله استاندارد را رعایت نکرده باشید، یک پاپ آپ انیمیشنی با پدیدار شدن در صفحه این موضوع را به شما هشدار خواهد داد، و تا گجت را از صورتتان دور نکنید روی صفحه باقی می ماند.
 
ایده پشت این اپلیکیشن در واقع آموزش کودکان برای نگهداری صحیح موبایل یا تبلت در دست و در فاصله ای استاندارد از صورت بوده تا به چشمان آنها آسیبی وارد نگردد. طبق گفته توسعه دهندگان این اپلیکیشن، کودکان در صورت استفاده نادرست از گجت های هوشمند به شدت در معرض خطر آسیب های مغزی و بیماری هایی همچون سندروم بینایی کامپیوتر قرار خواهند گرفت.
 
تنها کاری که لازم است والدین کودکان انجام بدهند، نصب اپلیکیشن در گجت و تعیین یک رمز عبور برای آن است. در این صورت اپلیکیشن در پس زمینه فعال شده و دیگر کاربران قادر به غیر فعال کردن یا حذف آن نخواهند بود.

نرم‌افزار فوق را از لینک‌های زیر دانلود کنید.

نرم‌افزار سامسونگ برای محافظت از چشمان کودکان آمد +دانلود
نرم‌افزار سامسونگ برای محافظت از چشمان کودکان آمد +دانلود

منبع: دیجیاتو

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: