تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۰۱ - ۲۰:۵۷ کد مطلب 94937

اعلام جنگ پارلمان بحرین علیه ایران

پارلمان بحرین با طرح این ادعا که ایران و حزب الله لبنان درگیر «راه انداختن حملات تروریستی مکرر علیه نیروهای امنیتی (بحرین) با هدف بی ثبات کردن این کشور» هستند از دولت بحرین خواسته است علیه ایران و حزب الله اعلام جنگ کند. به گزارش پایگاه ۵۹۸، به نقل از پرس تی وی، پارلمان بحرین […]

پارلمان بحرین با طرح این ادعا که ایران و حزب الله لبنان درگیر «راه انداختن حملات تروریستی مکرر علیه نیروهای امنیتی (بحرین) با هدف بی ثبات کردن این کشور» هستند از دولت بحرین خواسته است علیه ایران و حزب الله اعلام جنگ کند.

به گزارش پایگاه ۵۹۸، به نقل از پرس تی وی، پارلمان بحرین با طرح این ادعا که ایران و حزب الله لبنان درگیر «راه انداختن حملات تروریستی مکرر علیه نیروهای امنیتی (بحرین) با هدف بی ثبات کردن این کشور» هستند از دولت بحرین خواسته است علیه ایران و حزب الله اعلام جنگ کند.

پارلمان بحرین، روز سه شنبه با صدور بیانیه شدید اللحنی همچنین از ایران و حزب الله خواست به «خصومت علیه کشورهای عربی به طور عام و شورای همکاری خلیج فارس به طور خاص» پایان دهند.

در بیانیه پارلمان بحرین از نیروهای نظامی این کشور حمایت و اعلام شده است پارلمان از «موضع تاریخی شجاعانه نیروهای مسلح و اقدامات آنها برای محافظت از کشور» به طور کامل حمایت می کند.

پارلمان بحرین در این بیانیه تاکید کرد: «زمان آن رسیده برای جلوگیری از هر کسی که هدفش بی ثبات کردن کشور است با مشت آهنین، قاطعانه با تروریست ها برخورد کنیم.»

بحرین از مهر ماه گذشته روابط خود با ایران را به بهانه های واهی و دروغین به پایین‌ترین سطح دیپلماتیک تنزل داد و با احضار مرتضی صنوبری، کاردار موقت ایران  تصمیم منامه برای قطع روابط با ایران را به وی اعلام کرد.

بحرین در سالهای اخیربرای سرکوب مردم این کشور از نیروهای نظامی عربستان استفاده کرده و سیاست خارجی خود را با ریاض هماهنگ می کند.

دولت پادشاهی بحرین در اقدامی هم‌سو با مواضع عربستان سعودی مدتی بعد از کاردار موقت ایران در منامه خواست بحرین را ترک کند. مقامات بحرین همچنین پروازهای ایران و بحرین را از ۲۴ دی ماه سال گذشته به حالت تعلیق درآوردند.

در پی اعدام شیخ نمر باقر النمر، روحانی برجسته شیعه در عربستان سعودی و اعتراض ایران، ریاض روابط دیپلماتیک خود با تهران را قطع کرد و از همه کشورهای عربی خواست روابط خود را با تهران قطع کنند.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: