تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۰۱ - ۲۱:۲۸ کد مطلب 94952

ظریف: اکنون با چالشی بزرگ‌تر مواجه شده‌ایم

محمد جواد ظریف وزیر خارجه کشورمان در یادداشتی در روزنامه واشنگتن پست اخرین دیدگاههای خود را درباره مسائل بین‌المللی مطرح کرد. به گزارش مشرق، محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در یادداشتی که روزنامه آمریکایی واشنگتن‌پست آن را منتشر کرده است، نوشت: تقریبا ۳ سال پیش، رئیس‌جمهور تازه انتخاب شده ایران با تعهدی […]

محمد جواد ظریف وزیر خارجه کشورمان در یادداشتی در روزنامه واشنگتن پست اخرین دیدگاههای خود را درباره مسائل بین‌المللی مطرح کرد.

به گزارش مشرق، محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در یادداشتی که روزنامه آمریکایی واشنگتن‌پست آن را منتشر کرده است، نوشت: تقریبا ۳ سال پیش، رئیس‌جمهور تازه انتخاب شده ایران با تعهدی آشکار دعوت کرد تا همکاری سازنده‌ای در خصوص «حل بحران هسته‌ای که ایران و غرب را از هم دور کرده بود» همکاری صورت پذیرد. حاصل ۲۲ ماه دیپلماسی بی‌سابقه – توافق تاریخی برنامه جامع اقدام مشترک (یرجام) – در ماه ژانویه رسما اجرایی شد. با این حال علی‌رغم این دست‌آورد مهم، واقعیت نگران‌کننده آن است که ما اکنون با چالشی بزرگ‌تر مواجه شده‌ایم.
 
ظریف در ادامه تصریح کرد: آنهایی که زمانی پشت دود ناشی از بحران ساختگی برنامه صلح‌آمیز هسته‌ای کشور من پنهان شده بودند، بر ماجراجویی‌های خسارت‌بار خود افزوده‌اند. اینان از سر استیصال، به چیزهایی پناه برده‌اند که همه ما باید طی سال‌های آتی و شاید دهه‌های بعد با آنها زندگی کنیم. بگذارید تا در این خصوص بیشتر توضیح دهم.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: