تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۰۱ - ۲۲:۱۷ کد مطلب 94965

اختیار بورسیه‌ها به دانشگاه‌ها سپرده شد

وزیر علوم ،تحقیقات وفناوری اعلام کرد: به دانشگاه‌ها اعلام شده که تعیین کنند در چه رشته‌هایی و به چند نفر دانشجو نیاز دارند و بر‌‌ همان اساس بورسیه‌های خود را تعیین کنند. به گزارش پایگاه ۵۹۸ به نقل از نسیم، محمد فرهادی در نشستی با روسای دانشگاه‌ها، مراکز پژوهشی، پارک‌های علم و فناوری، واحدهای رشد […]

وزیر علوم ،تحقیقات وفناوری اعلام کرد: به دانشگاه‌ها اعلام شده که تعیین کنند در چه رشته‌هایی و به چند نفر دانشجو نیاز دارند و بر‌‌ همان اساس بورسیه‌های خود را تعیین کنند.

به گزارش پایگاه ۵۹۸ به نقل از نسیم، محمد فرهادی در نشستی با روسای دانشگاه‌ها، مراکز پژوهشی، پارک‌های علم و فناوری، واحدهای رشد و نمایندگان اعضای هیئت‌های علمی دانشگاه‌های استان سمنان که درمحل دانشگاه سمنان برگزار شد، اظهار داشت: به دانشگاه‌ها اعلام شده که تعیین کنند در چه رشته‌هایی و به چند نفر دانشجو نیاز دارند و بر‌‌ همان اساس بورسیه‌های خود را تعیین کنند.

وی افزود: در این شیوه افراد متقاضی تحصیل به صورت بورسیه، پس از آزمون‌های کتبی و شفاهی و مصاحبه‌های تخصصی معرفی می‌شوند که بر این اساس در سال گذشته ۱۰۰ نفر در کشور بر اساس نیاز دانشگاه‌ها به اعضای هیئت علمی، بورسیه شدند.

وی همچنین در خصوص پذیرش دانشجویان در دوره تحصیلات تکمیلی گفت: بسته به چارچوب و سقف ظرفیت‌های دانشگاه در مقطع کار‌شناسی ارشد تا ۲۰ دانشجو و در مقطع دکترا بین پنج تا هفت نفر پذیرش می‌شوند.

وزیر علوم همچنین از اعلام برنامه‌های تحقق اقتصاد مقاومتی در حوزه علم و فناوری و آموزش عالی خبر داد و گفت: بر این اساس برنامه درسی رشته‌های تحصیلی بازنگری شده تا با گنجاندن واحدهای کارآموزی و کارورزی و ایجاد فرصت‌های مطالعاتی و دوره‌های پسا دکترا در واحدهای صنعتی، زمینه آشنایی دانشگاهیان با صنعتگران فراهم شود.

منبع: مهر

Let’s block ads! (Why?)

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: