تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۰۱ - ۲۳:۱۶ کد مطلب 94996

فیلم های آخر هفته تلویزیون که حتما باید تماشا کنیم

گروه فرهنگی مشرق – همزمان با جشن میلاد امام علی (ع) و روز پدر فیلم های سینمایی و تلویزیونی مختلفی از شبکه های مختلف سیما پخش می شوند.فیلم های سینمایی و تلویزیونی و انیمیشن «پدران، پسران»، «آواز گنجشک‌ها»، «بابای خوب»، «خیلی دور خیلی نزدیک»، «رینگ اسپرت»، «بچه دزد ناشی»، «روز چهارم»، «دربست تا لواسان»، «خواهر […]

گروه فرهنگی مشرق – همزمان با جشن میلاد امام علی (ع) و روز پدر فیلم های سینمایی و تلویزیونی مختلفی از شبکه های مختلف سیما پخش می شوند.فیلم های سینمایی و تلویزیونی و انیمیشن «پدران، پسران»، «آواز گنجشک‌ها»، «بابای خوب»، «خیلی دور خیلی نزدیک»، «رینگ اسپرت»، «بچه دزد ناشی»، «روز چهارم»، «دربست تا لواسان»، «خواهر زاده های ماجراجو»، «سرقت دو جانبه»، «باغبان»، «بازرس کی»، «سریع و خشن۷»، «در شیراز اتفاق افتاد»‌، «مکانیک»‌، «پسر خانواده وینزلو»، «اسباب بازی فروشی سحرآمیز»، «بهشت موازی»، «تنها در خانه ۴»، «روز درهای باز»، «چگونه اژدهای خود را آموزش دهید»، «خانواده مورثی»، «قطعات یدکی»، «شاهدا»، «تنها درخانه ۵»، «امپایر استیت»، «هواپیماهای کاغذی»، «پسر آدم، دختر حوا»، «پرواز»، «عملیات قطب شمال» و «مک فارلند» پنجشنبه و جمعه ۲و۳ اردیبهشت ماه از شبکه‌های سیما روی آنتن می رود. اما در خیل آثاری که پخش می شود فیلم شاهدا ، کشور وسیع ، مکانیک ، پسر آدم دختر حوا از آثار ویژه‌ای به شمار می روند که می توان به مخاطبان رسانه ملی توصیه ویژه کرد.

شاهدا- پنج شنبه ساعت ۱۷ شبکه نمایش
فیلم های آخر هفته تلویزیون که حتما باید تماشا کنیم

کارگردان: کبیرخان
بازیگران: سلمان خان، کارینا کاپور، هارشالی مالتوترا و …
محصول: هندوستان ۲۰۱۵
نمره در IMDB : 8.2 از ۱۰
فروش جهانی: ۸ میلیون دلار

«داداش بارنجی جان» که در ایران با نام شاهدا ترجمه شده، یکی از فیلم های پر فروش و پر سر صدای کشور هند در سال گذشته بوده، که باهدف ترویج دوستی و مهربانی میان دو ملت هند و پاکستان ساخته شده. فیلم داستان دختر بچه بانام شاهدا است، که به دیلیل یک حادثه لال شده. او در جریان سفری به هندوستان از خانواده اش جدا می‌شود و بامردی خوش قلب و مهربان به نام باجرنجی آشنا می‌شود.

کشور وسیع – پنج شنبه ساعت ۱ بامداد شبکه نمایش

فیلم های آخر هفته تلویزیون که حتما باید تماشا کنیم

کارگردان: ویلیام ویلر
بازیگران: گریگوری پک،جین سیمونز، چارلتون هیستون
محصول: آمریکا ۱۹۵۸
نمره در IMDB : 7.8 از ۱۰
فروش جهانی: اعلام نشده
فیلم وسترن همیشه علاقه مندان مخصوص خود را دارد ام «کشور وسیع» که بر اساس یک رمان سریالی نوشته دونالد همیلتون ساخته شده، با داستان عاشقانه قوی‌ای که دارد مورد توجه بسیاری از مخاطبان قرار گرفته. داستان فیلم از جایی شروع می شود جیمز برای ازدواج پت دخترمورد  علاقه اش دریا و دریا نوردی و کشورش را تر می کرده و به غرب وحشی یا همان دنیای وسترن پای میگذارد. اما او در بدو ورود متوجه اختلاف دو خانواده تریل و هنسی می شود. پت تریب که دختر سرگرد تریل است برای استقبال یه سراغ جیمز می‌رود ولی پسران هنسی بزرگ به آنها حمله میکنند و این آتش جنگی می‌شود که ریشه اختلافاتش در گذشته است. اما جیمز نمیخواهد شروع کننده این درگیر ها باشد ولی…

مکانیک  – جمعه ساعت ۱۴:۳۰ از شبکه سه سیما

فیلم های آخر هفته تلویزیون که حتما باید تماشا کنیم

کارگردان: سیمون وست
بازیگران: جیسون استاتهام، بن فوستر، دونالد ساترلند
محصول: آمریکا ۲۰۱۱
نمره در IMDB : 6.6 از ۱۰
فروش جهانی: ۲۹ میلیون دلار
 «مکانیک» بر ساسا فیلمی با همین نام محصول سال ۱۹۷۲ ساخته شده این فیلم با بازی چالز براتسون یکی از مشهورترین فیلم‌های زمان خود بود. اما این بار تهیه کننده آن تصمیم گرفته همان داستان را بارنگ و لعاب و یا استفاده از سیستم سه بعدی بازسازی کند . مکانیک لقبی است که که آرتور داده اند که البته نه به معنای کسی که در کار تعمیر ماشین است ، بلکه به منظور آدمکش حرفه ای است که درصد اشتباه او تقریبا صفر است.

پسر آدم، دختر حوا – جمعه ساعت ۱۵ شبکه نمایش

فیلم های آخر هفته تلویزیون که حتما باید تماشا کنیم

کارگردان: رامبد جوان
بازیگران: مهناز افشار، حامد کمیلی، رامید جوان،شیلا خداد و …
محصول: آمریکا ۱۳۸۷
حاشیه: در زمان اکران بالاترین میزان فروش را داشت
آن سال ها رامبد جوان در زمینه کارگردانی به اندازه امروز پرکار نبود. پنج سال بعد ساخت اولین فیلمش «اسپاگتی در هشت دقیقه»، «پسر آدم، دختر حوا» را درهمان ژانر کمدی ساخت. داستان فیلم درباره فرهود زندی و مینا بزرگمهر دو وکیل جوان است که بر سر تصاخب دفتر کاری که با کلاهبرداری با آن دو اجاره داده شده رقابت میکنند.در این بین ناصر و محبوبه می خواهند از هم جدا شوند. فرهود و مینا وکالت این دو را قبول می‌کنند و رقابتشان وارد دور تازه ای می‌شود که برای هر کدام موقعیت های جدیدی را به وجود می‌آورد و … رقابت میان زوج اصلی فیلم، از ویژگی های یک کمدی رمانتیک است و رامید جوان به عنوان کارگردان به همراه بازی مهناز افشار و حامد کمیلی توانسته‌اند این رقابت را جذاب و دیدنی از کار در بیاورند و لحظاتی شادی را بسازند.

ارغوان- شبکه نمایش خانگی
کارگردان: امید بنکدار، کیوان علی محمدی
بازیگران: مهتاب کرامتی، مهدی احمدی آزاده صمدی
محصول: ایران ۱۳۹۳
حاشیه: فیلم به رغم پیش بینی ها در اکران شکست خورد
«ارغوان» سومین ساخته امید بنکدار و کیوان علی محمدی است که از نظر قاب بندی و فلمبرداری مانند فیلم های قبلی این دو کارگردان است اما با این تفاوت که در اینجا بازگشت به گذشته وجود دارد و بخش‌هایی از آن در سال‌های پیش از انقلاب می‌گذرد. این دو بیشتر سعی کرده‌اند بر اساس شاعرانگی و عشق فیلم را پیش ببرند. فیلم از جایی شروع می شود که یک زن و یک مرد برای شنیدن آخرین قطعه ساخته شده یک موزیسین مشهورجهانی در شب مرگ او رد به روی هم قرار می‌گیرند و این رویارویی مسیر زندگی هردوی آن ها را تغییر می‌دهد و …
اما این کارگردان‌ها معتقد بودند ببینده‌ها پس از دیدن «ارغوان» با یک احساس خوب و تعریف جدیدی از عشق رو‌به رو خواهند بود خودتان قضاوت کنید.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: