تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۰۲ - ۰۲:۱۸ کد مطلب 95035

سوئیس صادرات سلاح به عربستان را متوقف کرد

کابینه دولت سوئیس از بیم وخامت اوضاع یمن صادرات سلاح‌های ساخت این کشور را به کشورهایی چون امارات متحده، بحرین و عربستان سعودی متوقف کرد. به گزارش از مشرق، به نوشته خبرگزاری «رویترز» دولت سوئیس پیشتر صادرات سلاح و مهمات چون قطعات لازم برای سامانه‌های دفاع هوایی به ارزش ۱۸۵ میلیون فرانک سوئیس به کشورهای […]

کابینه دولت سوئیس از بیم وخامت اوضاع یمن صادرات سلاح‌های ساخت این کشور را به کشورهایی چون امارات متحده، بحرین و عربستان سعودی متوقف کرد.

به گزارش از مشرق، به نوشته خبرگزاری «رویترز» دولت سوئیس پیشتر صادرات سلاح و مهمات چون قطعات لازم برای سامانه‌های دفاع هوایی به ارزش ۱۸۵ میلیون فرانک سوئیس به کشورهای مصر، بحرین، عربستان سعمودی و امارات متحده عربی را تصویب کرده بود.

کابینه دولت سوئیس امروز با صدور بیانیه‌ای تقاضای برخی شرکت‌های این کشور برای ارسال سلاح‌های کوچک، مهمات، قطعات یدکی، ۲۵ هزار نارنجک و بیش از ۸ هزار گلوله توپ را به منطقه به خاطر بیم ورود این سلاح‌ها و مهمات به عرصه نبرد در یمن رد نمود.

بر اساس این گزارش، دولت سوئیس همچنین ارسال نفربر زرهی به قطر به منظور آزمایش و نیز صادرات میزان بسیاری از مهمات کالیبر کوچک و نوعی سوخت محرک به مقصد امارات متحده عربی را نیز متوقف کرد.

این منبع خبری در خاتمه از کشته شدن دست کم ۶۲ هزار نفر از مردم یمن و بحران انسانی به واسطه نبرد این کشور اشاره کرد که موجب شده تا سوئیس نسبت به صادرات هرگونه سلاح به کشورهای خاورمیانه درگیر در نبرد یمن نظارت شدیدتری را اتخاذ نماید.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: