تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۰۲ - ۰۵:۱۶ کد مطلب 95078

افزایش ۲۰هزار تومانی حقوق کارگران در ایستگاه آخر

تعیین تکلیف افزایش ۲۰هزار تومانی حق مسکن کارگران، اختصاص ۱۸۰۰میلیارد برای پرداخت حقوق بازنشستگان فولاد، اعزام ۱۰هزار نیروی کار به خارج در سال۹۵ و و تعهد وزارت کار برای تک رقمی شدن بیکاری تا پایان دولت یازدهم مهمترین اخبار این هفته تعاون و اشتغال بود. به گزارش مشرق، تعاون و اشتغال در هفته ای که […]

تعیین تکلیف افزایش ۲۰هزار تومانی حق مسکن کارگران، اختصاص ۱۸۰۰میلیارد برای پرداخت حقوق بازنشستگان فولاد، اعزام ۱۰هزار نیروی کار به خارج در سال۹۵ و و تعهد وزارت کار برای تک رقمی شدن بیکاری تا پایان دولت یازدهم مهمترین اخبار این هفته تعاون و اشتغال بود.

به گزارش مشرق، تعاون و اشتغال در هفته ای که گذشت اخبار متعددی را داشت، یکی از مهمترین‌ خبرها تعیین تکلیف افزایش ۲۰هزار تومانی حق مسکن بود. ۳۰ دی ماه سال ۹۳ بود که  نمایندگان کارگران و کارفرمایان در جلسه‌ای که در شورای عالی کار تشکیل شده بود موافقت کردند حق مسکن کارگران از سال ۹۴ از ۲۰ هزار تومان به ۴۰ هزار تومان افزایش یابد اما مقرر شد این مصوبه برای تأیید نهایی به هیئت وزیران ارسال و از سال ۹۴ پرداخت شود.

با این حال، به‌دلیل اینکه طبق قانون افزایش حق مسکن کارگران پس از توافق کارگران و کارفرمایان باید راهی دولت می‌شد و از سوی هیئت وزیران نیز به تأیید نهایی می‌رسید، این کار در واپسین روزهای سال با نامه ربیعی به جهانگیری به دولت رفت.اماعملیاتی نشد. تا اینکه در جلسه شورای عالی کار ربیعی وعده کرد تا افزایش حق مسکن در ۹۵ عملیاتی شود. روز گذشته کمیته تخصصی سه جانبه با حضور شرکای اجتماعی برگزار شد ویکی از موارد بررسی افزایش حق مسکن ۲۰هزار تومانی حق مسکن کارگران در ماه بود که به جمع‌بندی رسید و مقرر شد شنبه هفته آینده نامه‌ای از سوی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خطاب به معاون اول رئیس جمهور (هیأت وزیران) ارسال شود.

*۱۸۰۰ میلیارد برای پرداخت حقوق بازنشستگان فولاد اختصاص یافت

 قسطی شدن پرداخت حقوق بازنشستگان فولاد از جمله مواردی بود که باعث تجمع جمع کثیری از بازنشستگان مقابل ساختمان مجلس شورای اسلامی شده بود. براساس مصوبه مجلس شورای اسلامی ۱۸۰۰میلیارد تومان برای پرداخت حقوق بازنشستگان فولاد اختصاص یافت.

*اعزام ۱۰هزار نیروی کار به خارج در سال ۹۵

محمداکبرنیا،مدیرکل دفتر هدایت نیروی کار و کاریابی‌های وزارت کار به واگذاری امور غیرحاکمیتی وزارت کار به کاریابی‌های سراسر کشور اشاره کرد و گفت: این کار از اردیبهشت ماه اجرایی می‌شود. هدف‌گذاری اعزام ۱۰ هزار نیروی کار ایرانی به خارج از کشور در سال ۹۵ را داریم.

*وزارت کار متعهد شد بیکاری را تا پایان دولت یازدهم تک‌رقمی کند

عیسی منصوری، معاون توسعه اشتغال و کارآفرینی وزارت کار از تعهد این وزارتخانه برای تک رقمی شدن نرخ بیکاری تا پایان دولت یازدهم خبر داد و گفت: نیازمند ایجاد ۸۰۰ هزار شغل تا پایان سال هستیم.در راستای دستور رئیس جمهور برای تک رقمی شدن نرخ بیکاری متعهد هستیم که با استفاده از بسته اشتغال زایی “حرکت ” تا پایان دولت یازدهم به این نرخ دست یابیم.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: