تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۰۲ - ۰۶:۴۶ کد مطلب 95097

پول سیاه و رشوه برای نجات تجارت در اسپانیا

روزنامه «ال کنفیدنسیال» در گزارشی نوشت :یک سوم مدیران اسپانیایی عقیده دارند که اگر دادن پول (رشوه) به وزارت دارایی برای شرکت هایشان مفید باشد، این کار را انجام می دهند. به گزارش مشرق، روزنامه در گزارش امروز چهارشنبه خود همچنین اشاره نمود که بیش از نیمی از این افراد، کارهای غیر اخلاقی از این […]

روزنامه «ال کنفیدنسیال» در گزارشی نوشت :یک سوم مدیران اسپانیایی عقیده دارند که اگر دادن پول (رشوه) به وزارت دارایی برای شرکت هایشان مفید باشد، این کار را انجام می دهند.

به گزارش مشرق، روزنامه در گزارش امروز چهارشنبه خود همچنین اشاره نمود که بیش از نیمی از این افراد، کارهای غیر اخلاقی از این نوع را توجیه می کنند.

ال کنفیدنسیال ادامه داد: فساد و رشوه موضوعاتی هستند که همه روزه در اسپانیا با آنها روبرو می شویم. بر اساس گزارشی که مرکز مطالعات EY آن را به چاپ رسانده، صاحبان شرکت ها که در برابر پرونده های بزرگ فساد اداری سر و صدا براه می اندازند، فساد را در مقادیر کوچکتر قابل اغماض می دانند.

به گفته روزنامه، آنها همه نوع کاری را به بهانه در خطر بودن تجارت خود مشروع می دانند و به پرداخت پول سیاه، دادن هدیه و دستکاری نتایج و عواید خود دست می یازند.

رسانه تصریح نمود : ۴۲ درصد صاحبان شرکتها تصور می کند که توسل به این راههای غیر مشروع اگر برای نجات شرکتشان باشد، مانعی ندارد.

این در حالی است که در اروپای غربی ۲۸ درصد صاحبان شرکتها چنین اعتقادی دارند. یعنی در اسپانیا درصد صاحبان شرکت که خود را مجاز به خلاف می دانند تقریبا دو برابر اروپای غربی است.

«کارلوس کروثادو» مدیر سندیکای وزارت دارایی در این رابطه می‌ گوید که عدم کارآیی قوه قضاییه در رسیدگی و پیگیری پرونده های مربوط به فساد اداری و مالی موجب ایجاد حس بی عدالتی در جامعه شده و به فساد دامن می زند.

به گفته وی ، این وضعیت که بر اساس مطالعات انجام شده موجب کاهش سرمایه گذاریها در اسپانیا می باشد، همچنین ناشی از عدم دسترسی به اموال خارج شده از کشور است که تنها با کنوانسیونهای بین المللی برای همکاری در این زمینه می توان عودت این اموال را ممکن ساخت.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: