تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۰۲ - ۱۲:۵۶ کد مطلب 95125

همه حاشیه‌های روز اول جشنواره جهانی فیلم فجر

در نخستین روز از سی و چهارمین جشنواره جهانی فیلم فجر، فیلم سینمایی «گاو» به کارگردانی داریوش مهرجویی به نمایش درآمد. به گزارش مشرق، بی توجهی به سی و چهارمین جشنواره جهانی فیلم فجر از سوی سینماگران ایرانی همچنان ادامه دارد. روز اول سی و چهارمین جشنواره جهانی فیلم فجر، روز نسبتا شلوغی بود؛ البته […]

در نخستین روز از سی و چهارمین جشنواره جهانی فیلم فجر، فیلم سینمایی «گاو» به کارگردانی داریوش مهرجویی به نمایش درآمد.

به گزارش مشرق، بی توجهی به سی و چهارمین جشنواره جهانی فیلم فجر از سوی سینماگران ایرانی همچنان ادامه دارد.
روز اول سی و چهارمین جشنواره جهانی فیلم فجر، روز نسبتا شلوغی بود؛ البته نه از جهت حضور سینماگران، بلکه به خاطر حضور مسئولان برگزاری جشنواره.
در ابتدا کارگاه مجید مجیدی برگزار شد و وی از ورود اهالی رسانه به کارگاهش اجتناب کرد.
طبق گفته ستاد خبری جشنواره، مجیدی پس از تعریف یکسری از خاطرات فیلمسازیش و نمایش بخش هایی از پشت صحنه فیلم سینمایی«محمد رسول الله (ص)» برای اولین بار ، گفت: برای فیلمسازی نباید تسلیم هیچ کس و هیچ چیز شوید و باید در جهت باورتان محکم قدم بردارید.
«قشنگ و فرنگ» اولین فیلم ایرانی اکران شده در قسمت بازار فیلم بود که با بازی رضا کیانیان در ایران و دبی فیلمبرداری شده بود و در حین کارگاه مجیدی به نمایش در آمد‌.
در اولین روز جشنواره، نمایش نسخه اصلاح شده «گاو» اثر داریوش مهرجویی فیلمی بود که جمعیت زیادی را به چارسو کشاند اما صاحبان اصلی این فیلم در آنجا نبودند.
در حالی که مهرجویی کارگردان، عزت الله انتظامی بازیگر نقش اول و جمشید مشایخی بازیگر نقش دوم این کار بودند هیچ یک برای نمایش فیلم حاضر نشدند و بعد از۳۵ دقیقه تاخیر در نمایش فیلم، علی نصیریان به سالن نمایش آمد و برای عباس کیارستمی آرزوی سلامتی کرد.
نکته جالب تر این بود که حجت الله ایوبی و رضا میر کریمی پس از آغاز فیلم سالن نمایش را ترک کردند.

بازدید ایوبی از بازار فیلم و صحبت با ساکوروف فیلمساز مشهور روسی از دیگر اتفاقات روز اول بود.

ایوبی پس از ان در ج
مع خبرنگاران گفت: میرکریمی یک فیلمساز جهانی است و تا هر وقت بخواهد دبیر جشنواره باقی می ماند.
وی افزود:کشور، سینما و سینما گران خوبی داریم و در حال طی کردن مسیر رو به جلویی هستیم.
در ادامه، معصومه ابتکار، کمال تبریزی و علیرضا تابش برای دیدن فیلم «یخ و آسمان» به چارسو آمدند و پس از ان کارگاه رضا کیانیان برگزارشد و او در این کارگاه برای حاضران از فوت و فن بازیگری و رابطه بازیگر و کارگردان گفت‌.
مسئله ای که در روز نخست زیاد به چشم می آمد استقبال کم سینماگران شاخص از این جشنواره بود که نشان می دهد میر کریمی و همکارانش هنوز نتوانسته اند در بین اهالی هنر هفتم جایگاه جشنواره شان را تثبیت کنند.

در روز دوم باید منتظر اتفاقات بهتری بود که مهمترین آن را می توان برگزاری کارگاه فیلمسازی اصغر فرهادی دانست.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: