تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۰۲ - ۱۳:۴۹ کد مطلب 95213

کوثری : طرف غربی به تعهداتش درقبال برجام عمل نکرده/ دولت واکنشی به بدعهدی‌ها نشان نمی‌دهد

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه طرف غربی به نعهداتش درقبال برجام عمل نکرده است، گفت: دولت واکنشی به بدعهدی‌های طرف مقابل نشان نمی‌دهد.

به گزارش میدان۷۲،  محمد اسماعیل کوثری نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی ،‌ با اشاره به تناقض‌گویی‌های مسئولان دولتی در بحث نتایج برجام گفت:  تناقض‌گویی‌های مسئولان اجرایی در ارتباط با نتایج برجام برای کشور به خاطر خوش‌بینی بسیار زیاد شخص رئیس جمهور و تیم مذاکره‌کننده به آمریکا و اروپا است.

وی ادامه داد: از سوی دیگر از آنجایی که نتیجه‌ای از برجام برای کشور حاصل نشده برخی از مسئولین واقعیت‌ها را عنوان می‌کنند چرا که باید در این باره جوابگو باشند و نمی‌توانند واقعیت‌ را کتمان کنند در نتیجه آن را اعلام می‌کنند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار داشت: شخص رئیس جمهور و اعضای هیات دولت سعی دارند تا بگویند که موفقیتی در برجام بدست آورده‌اند که این مساله واقعیت ندارد.

کوثری خاطرنشان کرد: آقای رئیس جمهور می‌گوید که سانتریفیوژها می‌چرخد بله می‌چرخد اما این چرخیدن ثمره‌ای ندارد و از چرخیدن ۶ هزار و اندی سانتریفیوژ یک گرم اورانیوم هم غنی نمی‌شود و از سوی دیگر تعداد سانتریفیوژها از ۱۹ هزار تا به ۶ هزار سانتریفیوژ تقلیل یافته است.

وی در پایان گفت: در حالی که ما باید ۸ تا ۱۰ سال وضعیت فعلی را در بحث پذیرش محدودیت ‌ها تحمل کنیم، طرف مقابل به تعهدات خود چندان عمل نکرده است و ما شاهد هستیم تصمیم خاصی در این خصوص از سوی مسئولان اجرایی و تیم مذاکره‌کننده اتخاذ نمی‌شود.

منبع : فارس

 

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: