تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۰۲ - ۱۸:۴۷ کد مطلب 95227

واکنش «کاربران» به اعترافات رئیس‌کل بانک‌مرکزی در آمریکا

اعترافات بی‌سابقه سیف موجی از واکنش‌های متفاوت را بوجود آورده است و نشان می‌دهد کاربران اینترنتی به دنبال صداقت و شفاف‌سازی مسؤولین درباره ثمرات برجام و تعهدات طرف آمریکایی هستند. گروه سیاسی مشرق – سخنان چندروز گذشته ولی الله سیف رئیس کل بانک مرکزی دولت یازدهم موجی از انتقادات مردمی را نسبت به دستاوردهای توافق […]

اعترافات بی‌سابقه سیف موجی از واکنش‌های متفاوت را بوجود آورده است و نشان می‌دهد کاربران اینترنتی به دنبال صداقت و شفاف‌سازی مسؤولین درباره ثمرات برجام و تعهدات طرف آمریکایی هستند.

واکنش «کاربران» به اعترافات رئیس‌کل بانک‌مرکزی در آمریکاگروه سیاسی مشرق – سخنان چندروز گذشته ولی الله سیف رئیس کل بانک مرکزی دولت یازدهم موجی از انتقادات مردمی را نسبت به دستاوردهای توافق هسته ای موسوم به برجام بدنبال داشته است.
سیف که برای شرکت در اجلاس سالانه صندوق بین المللی پول راهی آمریکا شده بود، طی سخنرانی در جمع اعضای شورای راهبردی سیاست خارجی آمریکا برای اولین بار به ناکامی دولت در تحقق وعده های پسابرجامی اشاره کرد.

در ادامه تعدادی از نظرات مردم  که در وبسایت‌های خبری  و خبرگزاری ‌ها منتشر شده و بیانگر واکنش نسبت به سخنان آقای دکتر سیف در موضوع تداوم تحریم‌ها است را مشاهد خواهید کرد.

وبسایت خبری تحلیلی فرارو با انتشار سه خبر از سخنرانی و مصاحبه های سیف با تیترهای “هشدار سیف به آمریکا درباره شکست توافق” و “روایت وال استریت ژورنال از حضور سیف در آمریکا” و  “واکنش کاخ سفید به هشدار سیف” به پوشش سفر وی پرداخت. در ادامه برخی نظرات مخاطبان این سایت را خواهید دید.

پایگاه خبری انتخاب نیز با سه تیتر “اظهارات کاخ سفید درباره دسترسی ایران به نظام مالی دنیا” و “چرا سیف مقابل آمریکایی‌ها محکم ایستاد؟” و “تیتر هماهنگ رسانه های خاص علیه برجام” سعی در انتشار اخبار و حواشی این سفر داشت.

خبرها وتحلیل های پیرامون سخنرانی سیف در آمریکا در پایگاه خبری تحلیلی الف با تیترهای “سیف: ایران رتبه ۱۸ اقتصاد جهان را داراست” و “تقریباً “هیچ‌چیز” از اجرای برجام نصیب ایران نشده است” و “نمی‌توانیم از پول‌های خود در خارج استفاده کنیم” بازتاب پیدا کرد.

خبرگزاری فارس با پوشش کامل سفر سیف به آمریکا، با تیترهای “طرف‌های مذاکره با ایران به تعهدات خود وفا نکرده‌اند” و “واشنگتن به «سیف»: ما به همه تعهداتمان تحت «برجام» عمل کرده‌ایم/ نیازی به انجام اقدامات بیشتر نیست” و “سیف: «تقریباً هیچ‌ چیز» از برجام عاید ایران نشده است” و”سیف: اگر اقدامات آمریکا منجر به عدم همکاری بانکهای بین‌المللی با ایران شود توافق شکست خواهد خورد” اقدام به انتشار اخبار نمود.

در وبسایت خبری تحلیلی مشرق نیز خبر سخنرانی و مصاحبه سیف با تیترهای “نمی‌توانیم از پول‌های خود در خارج استفاده کنیم” و “روابط بانکی ایران عادی نشود برجام از هم می‌پاشد ” و “«تقریباً هیچ‌چیز» از برجام عاید ایران نشده است ” و “اگر اقدامات غرب منجر به عدم همکاری بانکهای بین‌المللی با ایران شود توافق شکست خواهد خورد” نمود پیدا کرد.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: