تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۰۲ - ۲۱:۱۷ کد مطلب 95268

عوارض دیابت از سرطان خطرناک‌تر است

وزیر بهداشت در دیدار با آیت‌الله جوادی‌آملی در قم: وزیر بهداشت از شخصیت آیت‌الله جوادی‌آملی به عنوان فردی عالم و عامل یاد کرد و بر لزوم توصیه‌های علما و افراد تاثیر‌گذار به مردم در جهت حفظ بهداشت فردی و عمومی و افزایش تحرک و مصرف تغذیه سالم و پرهیز از پرخوری تاکید کرد. به گزارش […]

وزیر بهداشت در دیدار با آیت‌الله جوادی‌آملی در قم:

وزیر بهداشت از شخصیت آیت‌الله جوادی‌آملی به عنوان فردی عالم و عامل یاد کرد و بر لزوم توصیه‌های علما و افراد تاثیر‌گذار به مردم در جهت حفظ بهداشت فردی و عمومی و افزایش تحرک و مصرف تغذیه سالم و پرهیز از پرخوری تاکید کرد.

به گزارش پایگاه ۵۹۸ به نقل از تسنیم، دکتر سید حسن هاشمی ظهر امروز و همزمان با دومین روز هفته سلامت و ولادت حضرت علی(ع) با حضور در بیت آیت‌الله جوادی‌آملی اظهار داشت: امسال هدف ما مبارزه و غلبه بر دیابت و چاقی است زیرا کم‌تحرکی و زندگی‌های ماشینی و آپارتمانی و استفاده از برخی از مواد غذایی نامطلوب، پرخوری و مصرف تنقلات برای کودکان روند بیماری دیابت را نگران‌کننده کرده است.

وزیر بهداشت با بیان اینکه ۴۰ درصد از مردم ایران اضافه وزن دارند، افزود: چاقی منبع بسیاری از بیماری‌ها‌ست و امسال یکی از اهداف ما توجه دادن مردم به بیماری قند و چاقی است زیرا در صورت عدم رعایت مردم، اعتبارات جوابگوی درمان آن نیست.

‌هاشمی بر لزوم پیشگیری مردم از بروز چاقی و اضافه وزن تاکید کرد و افزود: بیشترین دلیل قطع عضو و کوری در ایران، ناشی از دیابت است در حالی که با آموزش به مردم، اطلاع‌رسانی و پیشگیری می‌توان شاهد بروز این بیماری نبود.

وزیر بهداشت ضمن تقدیر و تشکر از آیت‌الله جوادی‌آملی به دلیل حمایت‌های خود از دولت و حوزه سلامت، روند اجرای پروژه‌ها و توسعه زیرساخت‌ها در بخش سلامت استان قم را مناسب ارزیابی کرد و گفت: برای به نتیجه رسیدن این پروژه باید اندکی صبر کرد و سیمای بهداشت و درمان قم ظرف چند سال آینده تغییر خواهد کرد و مشکلات سلامت حل می‌شود.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: