تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۰۲ - ۲۳:۵۸ کد مطلب 95303

هاآرتص: امکان تشکیل دولت فلسطین وجود ندارد

روزنامه صهیونیستی مدعی شد که با وجود کابینه نتانیاهو و تا زمانی که فلسطینیان به خشونت روی می‌آورند، احتمال تاسیس دولت فلسطین وجود ندارد.  به گزارش مشرق، روزنامه صهیونیستی «هاآرتص» در یادداشتی با مطرح کردن این سوال که آیا در آینده کشوری به نام فلسطین وجود خواهد داشت، مدعی شد که با وضعیت فعلی این […]

روزنامه صهیونیستی مدعی شد که با وجود کابینه نتانیاهو و تا زمانی که فلسطینیان به خشونت روی می‌آورند، احتمال تاسیس دولت فلسطین وجود ندارد.

 به گزارش مشرق، روزنامه صهیونیستی «هاآرتص» در یادداشتی با مطرح کردن این سوال که آیا در آینده کشوری به نام فلسطین وجود خواهد داشت، مدعی شد که با وضعیت فعلی این امر ناممکن به نظر می‌رسد.

بر این اساس، در کابینه نتانیاهو هیچ نشانه‌ای از تمایل به این مسئله وجود ندارد و حتی تظاهر به این امر نیز نمی‌کند. همچنین تلاش‌های فلسطینیان برای فشار آوردن به اسرائیل از طریق سازمان ملل و دادگاه جنایی بین‌المللی نیز احتمالا به جایی نخواهد رسید.

هاآرتص با بیان اینکه باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا نیز در این باره تسلیم شده، اضافه کرد: «و هیچ کاندیدای جمهوری‌خواهی نیز خودش را (برای این کار) به دردسر نخواهد انداخت. جهان عرب نیز مسائل بزرگتری دارد که به آنها رسیدگی کند.»

این روزنامه صهیونیستی با اشاره به اینکه حتی تشکیلات خودگردان نیز کاری جز ادعاهای لفظی درباره ایده مذاکرات (سازش) نیز انجام نمی‌دهد، مدعی است تا زمانی که فلسطینیان به خشونت روی می‌آورند، اسرائیلی‌ها نیز علاقه‌ای به گفتگو نشان نخواهند داد.

این در حالی است که طی موج سوم انتفاضه در شش ماهه اخیر، صهیونیست‌ها بیش از ۲۵۰ فلسطینی را به شهادت رساندند و اکنون نیز به افزایش تدابیر امنیتی در اراضی اشغالی و کرانه باختری روی آورده‌اند.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: