تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۰۳ - ۰۲:۱۸ کد مطلب 95334

سومین نشست کمیسیون مشترک بررسی برجام جمعه در وین

سومین نشست کمیسیون مشترک بررسی برجام با حضور هیات‌های ایران و ١+۵ فردا (جمعه) در وین برگزار می‌شود.  به گزارش مشرق، سومین نشست کمیسیون مشترک بررسی برجام قرار است فردا جمعه با حضور هیات‌های ایران و ١+۵ در وین برگزار شود و به همین منظور سید عباس عراقچی معاون امور حقوقی و بین‌المللی وزارت خارجه […]

سومین نشست کمیسیون مشترک بررسی برجام با حضور هیات‌های ایران و ١+۵ فردا (جمعه) در وین برگزار می‌شود.

 به گزارش مشرق، سومین نشست کمیسیون مشترک بررسی برجام قرار است فردا جمعه با حضور هیات‌های ایران و ١+۵ در وین برگزار شود و به همین منظور سید عباس عراقچی معاون امور حقوقی و بین‌المللی وزارت خارجه و مجید تخت روانچی معاون اروپا و آمریکای وزارت خارجه که به همراه ظریف به نیویورک رفته بودند، امروز برای شرکت در این نشست وارد وین شدند.

حمید بعیدی‌نژاد مدیرکل امور سیاسی و امنیت بین‌المللی وزارت خارجه نیز از تهران برای حضور در این نشست به وین سفر کرده است.

براساس توافق صورت گرفته در نخستین نشست کمیسیون مشترک ایران و ۱+۵ که ۲۶ مهر ماه ۱۳۹۴ با حضور عراقچی و تخت‌روانچی معاونان وزیر خارجه ایران، هلگا اشمیت معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و نمایندگان ۱+۵ در هتل کوبورگ وین برگزار شد، این کمیسیون هر سه ماه یک بار در وین تشکیل جلسه می‌دهد.

دومین نشست کمیسیون مشترک برجام (برنامه جامع اقدام مشترک) نیز ۱۶ آذر ۱۳۹۴ با حضور هیأت‌های مذاکره کننده ایران و ۱+۵ (آلمان، فرانسه، انگلیس، آمریکا، روسیه و چین) و هلگا اشمیت معاون فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در دو نوبت صبح و عصر در هتل پله کوبورگ شهر وین برگزار شد و پیش‌نویس قطعنامه ۱+۵ به شورای حکام در خصوص بستن PMD در این نشست مورد بحث قرار گرفت.

سومین دور از نشست‌های کمیسیون مشترک برجام فردا با حضور هیأت مذاکره کننده ایرانی و ۱+۵ در وین برگزار می‌شود و روند اجرای برجام در این کمیسیون مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: