تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۰۳ - ۰۵:۲۱ کد مطلب 95374

پوتین از دادن تعهد به رژیم صهیونیستی درباره جولان سر باز زد

رئیس جمهور روسیه از دادن تعهد برای باقی ماندن جولان تحت حاکمیت رژیم صهیونیستی سر باز زد. به گزارش مشرق به نقل از المیادین، ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه امروز پنجشنبه در آغاز مذاکراتش با بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی در کرملین ابراز عقیده کرد که با توجه به وضعیت دشوار در منطقه خاورمیانه،گسترش […]

رئیس جمهور روسیه از دادن تعهد برای باقی ماندن جولان تحت حاکمیت رژیم صهیونیستی سر باز زد.

به گزارش مشرق به نقل از المیادین، ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه امروز پنجشنبه در آغاز مذاکراتش با بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی در کرملین ابراز عقیده کرد که با توجه به وضعیت دشوار در منطقه خاورمیانه،گسترش تماسها بین روسیه و اسرائیل منطقی است.

نتانیاهو نیز طی سخنانی در این دیدار گفت: برای جلوگیری از بازگشایی جبهه دومی علیه اسرائیل در ارتفاعات جولان که ما آن را جزئی جدانشدنی از  خاک اسرائیل می دانیم، تمام تلاش خود را به کار خواهیم بست.

نتانیاهو گفت که هدف از سفرش به مسکو تقویت هماهنگی امنیتی با روسیه، جلوگیری از آنچه وی آن را اشتباه و سوء تفاهم خواند، می باشد.

وی تاکید کرد که ارتفاعات جولان خط قرمزی برای اسرائیل است.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی در ادامه گفت که هماهنگی امنیتی و جلوگیری از سوءتفاهم، مشکلاتی است که حل شده است و این دستاورد بسیار مهم است.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی گفت که پوتین پیشنهاد کرده است که فرمانده نیروی هوایی اسرائیل و دو مشاور نظامی این رژیم با وزیر دفاع وی نشست برگزار کنند و همکاری به شکل فعال را بین دو ارتش در برخی از مسائل مطرح شده در دستور کار بررسی قرار دهند.

نتانیاهو گفت که پوتین هیچ موضعی درباره جولان نگرفته است.

رسانه های اسرائیلی اعلام کردند که دیدار بعدی نتانیاهو و پوتین در ژوئن آینده برگزار خواهد شد.

از  سوی دیگر پایگاه صهیونیستی والاه اعلام کرد که دیداری مستقل بین فرمانده نیروی هوایی اسرائیل سرلشکر امیر ایشل و و سرگئی شویجو وزیردفاع روسیه برگزار شده است.

بر اساس این گزارش، دو طرف در این دیدار به تفاهمات جدیدی برای تقویت هماهنگی امنیتی بین دو کشور رسیدند.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: