تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۰۳ - ۰۷:۵۱ کد مطلب 95394

حکم زندان برای ۴ بحرینی متهم به تروریسم

دادگاه بحرین چهار نفر را به اتهام خشونت علیه پلیس و تلاش برای اقدام تروریستی، به زندان محکوم کرده است. به گزارش مشرق به نقل از شبکه پرس تی وی، دادستانی بحرین روز پنج شنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد یکی از متهمان به ۱۵ سال و متهم دیگر به ۵ سال حبس محکوم شدند در […]

دادگاه بحرین چهار نفر را به اتهام خشونت علیه پلیس و تلاش برای اقدام تروریستی، به زندان محکوم کرده است.

به گزارش مشرق به نقل از شبکه پرس تی وی، دادستانی بحرین روز پنج شنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد یکی از متهمان به ۱۵ سال و متهم دیگر به ۵ سال حبس محکوم شدند در حالی که دو متهم دیگر هر کدام یک سال را در زندان سپری خواهند کرد.

در این بیانیه آمده است اتهام این افراد «مقاومت در برابر پلیس، تملک سلاح گرم ومهمات برای اهداف تروریستی، حمله به دیگران و تهدید به استفاده از سلاح گرم بوده است.»

بنا بر اعلام دادستانی بحرین، این پرونده مربوط به حدود یک سال پیش است. مردم بحرین از بهمن سال ۱۳۸۹ با برگزاری اعتراضات خیابانی، خواستار برکناری رژیم آل خلیفه و آزادی زندانیان سیاسی شدند.

ناآرامی‌های بحرین تاکنون ده‌ها تن کشته و هزاران زخمی بر جای گذاشته است. گروه‌های مدافع حقوق بشر بارها رژیم آل خلیفه را به خاطر سرکوب مخالفان محکوم کرده‌اند و خواستار اصلاحات در نظام سیاسی این کشور شده‌اند.

رژیم آل خلیفه با ادامه سیاست سرکوب اعتراضات، ده‌ها معترض را کشته و بسیاری از فعالان سیاسی و مخالف را به حبس‌های طولانی مدت محکوم کرده است.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: