تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۰۳ - ۱۳:۰۹ کد مطلب 95410

امیر قاسمی به یک‌چهارم نهایی رسید

امیر قاسمی منجزی در دور دوم رقابت‌های جهانی گزینشی کشتی المپیک ۲۰۱۶ برزیل به پیروزی دست یافت. به گزارش مشرق، رقابت‌های جهانی گزینشی کشتی المپیک ۲۰۱۶ برزیل از ساعت ۴:۳۰ بامداد امروز (جمعه) در اولان باتور مغولستان آغاز شده است که امیر قاسمی منجزی در دومین دیدارش به پیروزی دست یافت، اما حمید سوریان بعد […]

امیر قاسمی منجزی در دور دوم رقابت‌های جهانی گزینشی کشتی المپیک ۲۰۱۶ برزیل به پیروزی دست یافت.

امیر قاسمی به یک‌چهارم نهایی رسید
به گزارش مشرق، رقابت‌های جهانی گزینشی کشتی المپیک ۲۰۱۶ برزیل از ساعت ۴:۳۰ بامداد امروز (جمعه) در اولان باتور مغولستان آغاز شده است که امیر قاسمی منجزی در دومین دیدارش به پیروزی دست یافت، اما حمید سوریان بعد از پیروزی در دور اول در دور دوم شکست خورد.

در وزن ۱۳۰ کیلوگرم که ۱۷ نفر وزن کشی کرده‌اند، امیر قاسمی منجزی در دور اول دیل ریو از آرژانتین را با نتیجه ۴ بر صفر شکست داد. وی در دور دوم نیز با نتیجه ۲ بر صفر بالینت لام از مجارستان را مغلوب کرد تا در مرحله یک‌چهارم نهایی به مصاف مامی جان عبدالله‌یف از ازبکستان برود. قاسمی چندی پیش در مرحله نیمه‌نهایی قهرمانی آسیا این کشتی‌گیر را با نتیجه ۳ بر صفر شکست داده بود.

چوگوشویلی کشتی گیر کهنه کار بلاروسی نیز در گروه قاسمی حضور دارد.

در وزن ۵۹ کیلوگرم، حمید سوریان در دور نخست مقابل رومن آمویان کشتی‌گیر کهنه کار ارمنستانی و دارنده مدال برنز المپیک ۲۰۰۸ پکن با نتیجه ۷ بر ۴ پیروز شد، اما در دور دوم با نتیجه ۹ بر ۴ مغلوب آیو آنگلوف بلغارستانی دارنده مدال طلای ۲۰۱۳ جهان شد. سوریان باید منتظر حضور حریفش در فینال باشد تا برای کسب عنوان سوم و سهمیه المپیک مبارزه کند.

پیترمودوس از مجارستان، هاک کیم از کره جنوبی و المراد تسمراداف ازبکستانی دارنده مدال نقره جهان نیز در گروه سوریان قرار دارند. در این وزن ۲۳ نفر وزن کشی کردند.

نفرات اول تا سوم هر وزن در این رقابت‌ها سهمیه حضور مستقیم در المپیک ۲۰۱۶ برزیل را کسب می‌کنند. آخرین مرحله مسابقات گزینشی المپیک روزهای ۱۷ تا ۱۹ اردیبهشت ماه در شهر استانبول ترکیه برگزار خواهد شد.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: