تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۰۳ - ۱۳:۳۰ کد مطلب 95414

۸۴ میلیارد دلار؛ دارایی خانواده سلطنتی انگلیس

بر اساس یک گزارش که روز پنجشنبه و همزمان با نودمین سالگرد تولد الیزابت دوم ملکه انگلیس منتشر شد، ارزش دارایی های خانواده سلطنتی این کشور حدود ۵۸ میلیارد و ۴۰۰ میلیون پوند (برابر با ۸۴ میلیارد دلار) برآورد شد. به گزارش مشرق به نقل از خبرگزاری رویترز از لندن، موسسه «کانسالتنسی برند فایننس Consultancy […]

بر اساس یک گزارش که روز پنجشنبه و همزمان با نودمین سالگرد تولد الیزابت دوم ملکه انگلیس منتشر شد، ارزش دارایی های خانواده سلطنتی این کشور حدود ۵۸ میلیارد و ۴۰۰ میلیون پوند (برابر با ۸۴ میلیارد دلار) برآورد شد.

به گزارش مشرق به نقل از خبرگزاری رویترز از لندن، موسسه «کانسالتنسی برند فایننس Consultancy Brand Finance » در گزارش خود در این باره اعلام کرد ارزش دارایی های خانواده سلطنتی انگلیس حدود ۵۸ میلیارد و ۴۰۰ میلیون پوند است که شامل ۲۱ میلیارد پوند دارایی های ملموس مانند مجموعه گنجینه خزانه سلطنتی، املاک خصوصی و املاک سلطنتی و همچنین ۳۷ میلیارد و ۴۰۰ میلیون پوند دارایی های غیر ملموس می شود.

 همچنین بر اساس گزارش مذکور، خاندان سلطنتی انگلیس بیش از یک میلیارد پوند در اقتصاد این کشور مشارکت داشته و باعث افزایش ارزش در حوزه هایی مانند گردشگری و تجارت این کشور شده است.

برآورد ارزش دارایی های خاندان سلطنتی انگلیس تا حدی دشوار است، زیرا برخی از دارایی ها تحت مالکیت خصوصی قرار دارد و برخی دیگر مانند املاک سلطنتی، به نمایندگی از مردم انگلیس متعلق به ملکه این کشور است.

اعلام این گزارش در حالی است که مخالفان نظام سلطنتی در انگلیس، ارقام متفاوتی را درباره ارزش دارایی های خانواده سلطنتی این کشور اعلام کرده اند و این موضوع را تکذیب می کنند که خاندان سلطنتی انگلیس، باعث رونق گردشگری در این کشور شده است.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: