تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۰۳ - ۱۶:۳۸ کد مطلب 95441

اولین حضور رئیس‌جمهور آمریکا در هیروشیما

«باراک اوباما» قصد دارد به عنوان اولین رئیس‌جمهور آمریکا در دوران تصدی این پست، از بنای یادبود کشته‌شدگان حمله اتمی ارتش آمریکا به شهر هیروشیما در این شهر، بازدید کند. به گزارش مشرق، «باراک اوباما» رئیس‌جمهور آمریکا ماه آینده میلادی برای شرکت در نشست ۷ کشور صنعتی به ژاپن می‌رود. رسانه‌های ژاپنی امروز اعلام کردند […]

«باراک اوباما» قصد دارد به عنوان اولین رئیس‌جمهور آمریکا در دوران تصدی این پست، از بنای یادبود کشته‌شدگان حمله اتمی ارتش آمریکا به شهر هیروشیما در این شهر، بازدید کند.

اولین حضور رئیس‌جمهور آمریکا در هیروشیما
به گزارش مشرق، «باراک اوباما» رئیس‌جمهور آمریکا ماه آینده میلادی برای شرکت در نشست ۷ کشور صنعتی به ژاپن می‌رود. رسانه‌های ژاپنی امروز اعلام کردند که وی در جریان این سفر، بازدیدی بی‌سابقه از بنای یادبود کشته‌شدگان حمله اتمی ۱۹۴۵ به شهر هیروشیما، انجام خواهد داد.

بر اساس گزارش روزنامه ژاپنی «نیکه‌ئی» یک مقام دولتی آمریکایی که نمی‌خواسته نامش فاش شود، امروز (جمعه) گفته که در سفر ۲۷ مِی (۷ خرداد) اوباما به ژاپن وی از این بنا بازدید خواهد کرد.

مقامات وزارت خارجه ژاپن تاکنون به تماس‌های تلفنی و سوال خبرنگاران در این خصوص پاسخی نداده‌اند.

در جریان حمله اتمی سال ۱۹۴۵ آمریکا به دو شهر هیروشیما و ناگازاکی، بیش از ۲۰۰ هزار نفر کشته و صدها هزار تن مجروح شدند.

آمریکا تاکنون به خاطر این اقدام از مردم ژاپن عذرخواهی نکرده است. اکثر مردم آمریکا، این حمله اتمی را توجیه‌پذیر و زمینه خاتمه جنگ جهانی و نجات جان سربازان آمریکایی می‌دانند.

ماه گذشته نیز «جان کری» وزیر امور خارجه آمریکا به عنوان اولین مقام آمریکایی در این سطح از بنای یادبود هیروشیما بازدید کرد. سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در آن زمان تصریح کرد که این بازدید به معنای عذرخواهی نیست و «آمریکا همیشه مدیون نسل بزرگی است که برای امنیت آمریکا و کل جهان در ژاپن جنگیدند.»

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: