تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۰۳ - ۱۲:۲۱ کد مطلب 95443

زاکانی : برجام تاکنون ثمر عملی برای کشور نداشته است/ مسئولان دولتی هم از تحقق‌نیافتن نتایج برجام به ستوه آمده‌اند

رئیس کمیسیون ویژه بررسی برجام در مجلس با بیان اینکه برجام تا امروز ثمره عملی برای ایران اسلامی نداشته است گفت: امروز مسئولان دولتی هم از تحقق نیافتن برجام به ستوه آمده‌اند.

به گزارش میدان۷۲،  علیرضا زاکانی نماینده مردم تهران و رئیس کمیسیون بررسی برجام در مجلس شورای اسلامی در سخنان پیش از خطبه‌های نماز جمعه امروز تهران به ارائه توضیحاتی درباره «چگونگی عملکرد اروپا و آمریکا در اجرای تعهدات برجام» پرداخت و اظهار داشت: پیام برجام لغو تحریم‌ها نبود، ولی ما همه به دنبال لغو تحریم‌ها بودیم.

وی افزود: ما به تعهداتمان در برجام عمل کردیم و عملکردمان هم طوری بود که آژانس بین‌المللی انرژی اتمی گفت «ایران فراتر از تعهداتش عمل کرده است» اما متأسفانه غربی‌ها به تعهداتشان در برجام عمل نکردند.

رئیس کمیسیون بررسی برجام در مجلس در ادامه تصریح کرد: غربی‌ها اقداماتی را روی کاغذ انجام دادند اما به هیچ وجه در مقام عمل، اتفاقی برای ما نیفتاد و برخی اقدامات صوری نیز سبب نشد که مشکلات ما حل شود.

وی گفت: امروز شرایط نسبت به قبل از اجرای برجام سخت‌تر شده است، ما در حوزه مبادله با «درهم» مشکلی نداشتیم، اما هم‌اکنون مشکلات جدیدی ایجاد شده است و آنان مسیری را دنبال می‌کنند تا ما را به انسداد برسانند.

زاکانی با بیان اینکه برجام تا به امروز ثمره عملی برای ایران اسلامی نداشته است، گفت: مسئولان دولتی نیز به ستوه آمده‌اند چون از پول‌های بلوکه‌شده ما که می‌بایست برمی‌گشت، تنها ۳ میلیارد دلار طی ماه‌های اخیر به ایران برگشته است.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی افزود: اگر ما وارد مذاکرات شدیم دلیلی داشت که مهمترین آن طبق فرموده رهبری، رفع تحریم‌ها بود اما این مهم اتفاق نیفتاد.

منبع فارس

 

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: