تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۰۳ - ۱۷:۲۲ کد مطلب 95464

خودکشی در میان دختران نوجوان آمریکایی ۳ برابر شده است

بر اساس آماری که دولت آمریکا به تازگی منتشر کرده است، میزان خودکشی در میان دختران ۱۰ تا ۱۴ سال ‌آمریکایی ۳ برابر شده است. به گزارش مشرق، بر اساس آمار دولت آمریکا که روز جمعه منتشر شد میزان خودکشی در این کشور در ۱۵ سال گذشته ۲۴ درصد افزایش یافته است که از جمله […]

بر اساس آماری که دولت آمریکا به تازگی منتشر کرده است، میزان خودکشی در میان دختران ۱۰ تا ۱۴ سال ‌آمریکایی ۳ برابر شده است.

به گزارش مشرق، بر اساس آمار دولت آمریکا که روز جمعه منتشر شد میزان خودکشی در این کشور در ۱۵ سال گذشته ۲۴ درصد افزایش یافته است که از جمله می توان به افزایش دردسر آفرین و نگران کننده خودکشی میان دختران ۱۰ تا ۱۴ سال اشاره کرد.

یافته های مرکز ملی آمار بهداشت و سلامت مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری اعلام کرد این میزان از سال ۱۹۹۹ میلادی سالانه حدود یک درصد افزایش یافت و سپس از سال ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۴ میلادی سالانه دو درصد افزایش یافت.

در این گزارش آمده است این افزایش میزان خودکشی در میان افراد مذکر و مونث و همه سنین از ده تا ۷۴ سال مشاهده شد.

در ادامه این گزارش آمده است بیشترین افزایش خودکشی در میان دختران ده تا ۱۴ سال بود که میزان خودکشی در این گروه سنی سه برابر شد و از ۰٫۵ در هر یکصد هزار نفر در سال ۱۹۹۹ میلادی به ۱٫۵ در هر یکصد هزار نفر در سال ۲۰۱۴ میلادی رسید.این گزارش می افزاید در مجموع ۱۵۰ دختر در این گروه سنی در سال ۲۰۱۴ میلادی خودکشی کردند که افزایشی ۲۰۰ درصدی را از سال ۱۹۹۹ میلادی نشان می دهد.

ویکتور فورناری مدیر بخش روان پزشکی کودک و نوجوان در بیمارستان زوکر هیلساید Zucker Hillside در گلن اوکس Glen Oaks در نیویورک گفت :« ما مشاهده می کنیم که افراد جوان تر و کم سن و سال تر بر اثر خودکشی جان خود را از دست می دهند ».فورناری که در این مطالعه مشارکت نداشت، خاطر نشان کرد این « واقعا مایه نگرانی است.

فورناری به خبرگزاری فرانسه گفت :« من فکر می کنم این ممکن است بازتابی از دسترسی به رسانه های اجتماعی و اینترنت باشد و نوجوانان و جوانان شتابزده هستند. آنها زودتر از آنچه باید، در معرض برخی چیزها قرار می گیرند.

میزان خودکشی در میان پسران ده تا ۱۴ سال بالاتر از دختران بود، اما آنها همان افزایش تند را طی ۱۵ سال نداشتند.در سال ۱۹۹۹ میلادی، ۱٫۹ در هر یکصد هزار نفر در این گروه سنی مرتکب خودکشی شدند و تا آخر سال ۲۰۱۴ میلادی این رقم به ۲٫۶ در هر یکصد هزار نفر افزایش یافته بود که افزایشی ۳۷ درصدی را نشان می دهد.

در این گزارش آمده است در مقایسه با دیگر گروه های سنی، نرخ خودکشی مردان بالاتر از ۷۵ سال طی این ۱۵ سال کاهش یافت و از ۴۲٫۴ در هر یکصد هزار نفر در سال ۱۹۹۹ میلادی به ۳۸٫۸ در هر یکصد هزار نفر در سال ۲۰۱۴ میلادی رسید.این مطالعه نشان داد جایگاه دوم بالاترین میزان خودکشی در میان مردان، در گروه سنی ۴۵ تا ۶۴ سال بود، گروهی که بالاترین درصد افزایش (۴۳ درصد) را داشت و میزان خودکشی در این گروه سنی از ۲۰٫۸ در هر یکصد هزار نفر در سال ۱۹۹۹ میلادی به ۲۹٫۷ در یکصد هزار نفر در سال ۲۰۱۴ میلادی افزایش یافت.

در این گزارش آمده است در میان زنان، میزان خودکشی برای گروه سنی ۴۵ تا ۶۴ سال در سال ۱۹۹۹ میلادی (۶ در هر یکصد هزار نفر) و در سال ۲۰۱۴ میلادی (۹٫۸ در هر یکصد هزار نفر) بالاترین بود.

بیشترین روش معمول برای خودکشی در میان مردان، استفاده از سلاح گرم بود (۵۵٫۴ درصد). در میان زنان، بیشترین روش معمول خودکشی، استفاده از سم بود (۳۴٫۱ درصد).این یافته ها نگرانی ها را در میان متخصصان و کارشناسان سلامت روان افزایش داد و آنها تلاش جدیدی را در خصوص اقدامات برای پیشگیری از خودکشی خواستار شدند.

جفری بورنستین رئیس بنیاد تحقیقات رفتار و مغز گفت: اکثریت افرادی که بر اثر خودکشی جان خود را از دست داده اند دچار بیماری روانی بودند.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: