تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۰۳ - ۱۳:۱۸ کد مطلب 95465

توضیح معاون دادستان کل کشور درباره دیدار با آمنه‌ بهرامی

مرتضی بختیاری که به عنوان نماینده حجهالاسلام منتظری دادستان کل کشور به ملاقات آمنه بهرامی یکی از قربانیان اسیدپاشی رفته بود، علت این ملاقات و جزئیاتش را تشریح کرد .

به گزارش میدان۷۲، بخیتاری  درباره حضور در منزل آمنه بهرامی یکی از قربانیان اسیدپاشی و ملاقات با وی و خانواده‌اش اظهار کرد: این خانم نامه‌ای را به دادستان کل کشور نوشته و به خاطر مشکلاتی که داشت، تقاضای مساعدت کرده بود. بر همین اساساً بنا به دستور حجهالاسلام منتظری به عنوان نماینده دادستان کل کشور به همراه دو نفر از کارمندان خانم دادستانی به منزل این خانم رفتیم.

معاون دادستان کل کشور اضافه کرد: ظاهراً دیه وی هنوز به صورت کامل پرداخت نشده است و از طرف دیگر نیز به خاطر قرض‌‌هایی که از افراد مختلف برای درمان گرفته، بدهی‌هایی دارد و این مسائل، مشکلاتی را برای خانم بهرامی و خانواده‌اش ایجاد کرده است.

بختیاری ادامه داد: از سوی دیگر مادر این خانم به خاطر دخترش، سرکار نرفته و به همین خاطر بیمه معوقه دارد و ظاهراً در ملاقاتی که رئیس وقت سازمان بهزیستی با خانواده وی داشته، قرار بود در این زمینه مساعدت شود اما هنوز مساعدتی نشده است.

معاون دادستان کل کشور در پاسخ به این سئوال که گفته می‌شود به رغم پرداخت نشدن دیه به صورت کامل، متهم پرونده آزاد شده است، گفت: متهم سال ۸۳ که این جنایت انجام شد، محکومیت پیدا کرد اما این دختر خانم به خاطر فتوتی که داشت، از حکم قصاص صرف‌نظر کرد تا تبدیل به دیه شود و بتواند از طریق آن هزینه‌های درمانی خود را پرداخت کند.

بختیاری گفت که همه این مسائل و مشکلات بررسی و سپس طی گزارشی تکمیلی به دادستان کل کشور تقدیم می‌شود تا اقدامات و مساعدت‌های لازم صورت گیرد.

 

منبع : تسنیم

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: