تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۰۳ - ۲۱:۰۴ کد مطلب 95527

مهاجرت ۶٫۵ میلیون سوری از مناطق تحت سیطره تروریست‌ها

رئیس هیئت مذاکره کننده دولت سوریه در نشست ژنو در کنفرانس خبری گفت که برخی کشورهای مخالف سوریه در حال نابودی قوانین بین‌المللی بوده و تروریست‌ها را از چهار گوشه دنیا به سوریه می‌فرستند. به گزارش مشرق به نقل از المیادین، “بشار الجعفری” رئیس گروه مذاکره کننده دولت سوریه در ژنو در کنفرانس مطبوعاتی پس […]

رئیس هیئت مذاکره کننده دولت سوریه در نشست ژنو در کنفرانس خبری گفت که برخی کشورهای مخالف سوریه در حال نابودی قوانین بین‌المللی بوده و تروریست‌ها را از چهار گوشه دنیا به سوریه می‌فرستند.

به گزارش مشرق به نقل از المیادین، “بشار الجعفری” رئیس گروه مذاکره کننده دولت سوریه در ژنو در کنفرانس مطبوعاتی پس از برگزاری این مذاکرات گفت: هم اکنون ۶٫۵ میلیون آواره سوری فرار کرده از مناطق تحت سیطره تروریست‌ها وجود دارند که از خدمات و کمک‌های دولت سوریه بهره می برند.

وی افزود: به “استفان دی میستورا” گزارشی را درباره اقداماتی که دولت سوریه در قبال اوضاع انسانی در این کشور با وجود تحریم‌ها انجام می‌دهد، ارائه کردیم.

جعفری اضافه کرد: با دی میستورا توافق کردیم که در نشست روز دوشنبه با وی، درباره اصلاحاتی در زمینه پیشنهادات وی بحث و گفت‌وگو کنیم.

نماینده سوریه در سازمان ملل گفت: برخی درباره اوضاع انسانی در سوریه صحبت می‌کنند حال آنکه خود آنها باعث بوجود آمدن چنین شرایطی بودند.

بشار جعفری افزود: کشورهای مخالف سوریه از چهار گوشه دنیا تروریست‌ها را به این کشور می‌فرستند و اقدامات منافقانه‌ای درباره آن چیزی که از آن با نام حل بحران سوریه یاد می‌شود انجام می‌دهند.

وی گفت: کشورهای حامی تروریست در سوریه در حال نابودی قوانین بین‌المللی هستند.

جعفری اضافه کرد که برای پنجمین بار در روز دوشنبه با دی‌میستورا نشستی خواهیم داشت.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: