تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۰۳ - ۲۱:۴۰ کد مطلب 95535

چین در دریای‌جنوبی کارخانه‌ هسته‌ای می‌سازد

یک روزنامه دولتی چین امروز جمعه نوشت: چین در آستانه ساخت و ساز نیروگاه‌های هسته‌ای در دریای جنوبی چین قرار دارد تا از پروژه‌های چین در این منطقه حمایت کند. به گزارش مشرق به نقل از رویترز، در حالی که فعالیت های نظامی و ساخت و ساز چین در مناطق مورد مناقشه و اختلاف دریای […]

یک روزنامه دولتی چین امروز جمعه نوشت: چین در آستانه ساخت و ساز نیروگاه‌های هسته‌ای در دریای جنوبی چین قرار دارد تا از پروژه‌های چین در این منطقه حمایت کند.

به گزارش مشرق به نقل از رویترز، در حالی که فعالیت های نظامی و ساخت و ساز چین در مناطق مورد مناقشه و اختلاف دریای جنوبی چین، موجب افزایش تنش ها در منطقه شده است، روزنامه گلوبال تایمز که توسط دولت چین اداره می شود در مطلبی نوشته است که ساخت نیروگاه های هسته ای در جزایر واقع در دریای جنوبی چین می تواند نقش مهمی در عرضه انرژی مورد نیاز این کشور داشته باشد.

لیو ژنگ گو رئیس شرکت صنایع کشتی سازی چین که مسئول طراحی و ساخت این گونه پلت فرمهاست، به این روزنامه گفته است که این شرکت برای انجام این پروژه فعالیت خود را آغاز کرده است.

وی تاکید کرد: تعداد دقیق کارخانه های هسته ای که قرار است توسط این شرکت ساخته شود، بستگی به تقاضای بازار خواهد داشت. تقاضا کاملا رو به افزایش و زیاد است.

روابط چین و آمریکا نیز به خاطر اقدامات پکن در ساخت جزایر مصنوعی در دریای جنوبی چین به شدت تیره و تار شده است. آمریکا بارها خواستار متوقف شدن اقدامات چین در این منطقه شده است. آمریکا همچنین با اقدامات تحریک آمیزی مثل نزدیک کردن کشتی های جنگی خود به جزایر مصنوعی چین در دریای جنوبی چین، عملا قصد تحریک پکن را داشته است.

چین نیز بارها نسبت به اقدامات آمریکا در منطقه اعتراض کرده و بر این باور است که آمریکا به دنبال نظامی کردن دریای جنوبی چین است و این مساله امنیت منطقه را به خطر می اندازد.

آمریکا اخیرا گشت های مشترکی را نیز با ژاپن در دریای جنوبی چین انجام داده است. آمریکا اعلام کرده است که در مناقشات مربوط به دریای جنوبی چین، طرف هیچ کشوری را نمی گیرد ولی می خواهد آزادی دریانوردی در این منطقه را تضمین کند.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: