تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۰۳ - ۲۲:۰۷ کد مطلب 95545

همکاری داعش با قاچاقچیان مواد مخدر درمکزیک

یک روزنامه ایتالیایی فاش کرد که تروریست های داعش با کمک قاچاقچیان مواد مخدر مکزیکی وارد آمریکا می شوند. به گزارش مشرق، روزنامه ایتالیایی ‘ایل جورناله’ از اتحاد داعش با قاچاقچیان مواد مخدر مکزیک (Narcos) خبر داد و نوشت: تروریست های داعش با کمک قاچاقچیان مواد مخدر مکزیکی وارد آمریکا می شوند. این روزنامه آورده […]

یک روزنامه ایتالیایی فاش کرد که تروریست های داعش با کمک قاچاقچیان مواد مخدر مکزیکی وارد آمریکا می شوند.

به گزارش مشرق، روزنامه ایتالیایی ‘ایل جورناله’ از اتحاد داعش با قاچاقچیان مواد مخدر مکزیک (Narcos) خبر داد و نوشت: تروریست های داعش با کمک قاچاقچیان مواد مخدر مکزیکی وارد آمریکا می شوند.

این روزنامه آورده است: مرزی که مکزیک را از آمریکا جدا می کند به حدی باز است که می توان با یک جوخه وارد آمریکا شد و هزاران نفر را در عرض چند ساعت در تگزاس و یا آریزونا کشت.

ایل جورناله نوشت: شیخ ‘محمود عمر خبیر’ ۵۲ ساله، ۱۰ سال پیش بخاطر مواضع افراط گرایانه از کویت اخراج شد و امروز متحد داعش است. وی در حقیقت نوعی سرباز مزدور افراط گرایان است که قبل از هم پیمان شدن با البغدادی و عزیمت به مکزیک، صدها جوان جنگجو وابسته به القاعده را در پاکستان، افغانستان و یمن برای الزواهری که مشاور وی در مصر بود، آموزش داد.

خبیر بیش از یک سال است که در ایالت چی ‌واوا ( یکی از سی و یک ایالت مکزیک ) در چند کیلومتری مرز با آمریکا زندگی می کند. افراط گرایان داعش با کمک قاچاقچیان مواد مخدر برای شناسایی و کاوش کردن اهداف خود از مرز مکزیک و آمریکا عبور می کنند. یکی از پایگاه های داعش در هشت کیلومتری مرز مکزیک و آمریکا و در منطقه ای به نام ‘آناپرا/ Anapra’ در غرب ‘سیوداد خوارس’ واقع است.

این شیخ کویتی که در این منطقه به آموزش شبه نظامیان می پردازد با گستاخی عنوان می کند که یک گروه ۲۰۰ هزار نفره انتحاری را آماده کرده است که بخشی از آن در بافت اجتماعی جنوب آمریکا ادغام شده است. این افراد اغلب تبعه سوریه و یمن هستند اما درمیان آنها شهروندان آمریکایی که برای جنگ در میان صفوف داعش به سوریه رفته و بطور غیرقانونی بازگشته اند نیز حضور دارند.

‘ایل جورناله’ به نقل از ‘کلودیا رویز’ وزیر خارجه مکزیک نوشت: دولت اوباما و رسانه های آمریکا عمدا از این پدیده غفلت می کنند و نمی دانیم که آیا این یک استراتژی است یا نه؟ به هر حال این موج جدید افراط گرایی می تواند منجر به وقایع خطرناکی در آمریکا بشود.

این روزنامه افزود: گروه مکزیکی موفق به وارد کردن سلاح های سبک و فشنگ و حتی تجهیزات برای اهداف هوایی، مستقیما از انبار مهمات صدام حسین در عراق شده است. افراط گرایان درمکزیک با اینکه کشوری کاتولیک است، گام های مهمی به جلو برداشته اند. مبلغاناز سال ۲۰۰۹ تاکنون هزاران نفر را جذب کرده اند.

خبیر می گوید: برای ما پیدا کردن نقاط همگرایی با مکزیکی ها ساده تر از اروپایی ها است، آنها همانند ما احساساتی هستند و پای حرف خود می ایستند و بندرت خیانت می کنند.

خبیر در دل قاره آمریکا بودجه گروه خود را از طریق سرقت و باجگیری و بخصوص جمع آوری پول از طریق قاچاق مواد مخدر بدست می آورد. این شیخ کویتی با هر کسی که آماده باشد جانش را برای طرح های جنایی بدهد پیمان می بندند و اتفاقی نیست که شبه نظامیان داعش با ‘زامبادا’ رهبر ‘کارتل سینالوآ’ که از قدرتمندترین گروه‌های جرایم سازمان‌یافته قاچاق مواد مخدر در کشور مکزیک است، همکاری می کنند.

آژانس فدرال مبارزه با مواد مخدر آمریکا اخیرا در گزارشی از شمار فزاینده اعدام ها از طریق گردن زدن خبر داده است که خود حاکی از نفوذ افراط گرایان داعش میان سران مافیای مکزیک است.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: