تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۰۳ - ۲۳:۳۰ کد مطلب 95569

قاسمی قهرمان کشتی انتخابی المپیک شد

ملی‌پوش کشتی فرنگی ایران توانست در رقابت‌های جهانی گزینشی المپیک مدال طلا را به دست آورد. به گزارش مشرق، در وزن ۱۳۰ کیلوگرم امیر قاسمی منجزی در دور اول دیل ریو از آرژانتین را با نتیجه ۴ بر صفر شکست داد. وی دور دوم به مصاف بالینت لام کشتی گیر مطرح مجارستانی رفت و در […]

ملی‌پوش کشتی فرنگی ایران توانست در رقابت‌های جهانی گزینشی المپیک مدال طلا را به دست آورد.

به گزارش مشرق، در وزن ۱۳۰ کیلوگرم امیر قاسمی منجزی در دور اول دیل ریو از آرژانتین را با نتیجه ۴ بر صفر شکست داد. وی دور دوم به مصاف بالینت لام کشتی گیر مطرح مجارستانی رفت و در پایان با نتیجه ۲ بر صفر پیروز شد. قاسمی در دور سوم مقابل نومین جان عبداله یف از ازبکستان با ضربه فنی پیروز و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله مقابل لوسب چوگوشویلی از بلاروس نفر پنجم المپیک لندن و دارنده مدال برنز اروپا با نتیجه ۲ بر صفر پیروز شد و علاوه بر حضور در دیدار فینال سهمیه حضور در المپیک ۲۰۱۶ برزیل را کسب کرد. قاسمی در دیدار نهایی با حاضر نشدن کیو جیانگ منگ نفر سوم بازی های آسیایی و دارنده مدال نقره آسیا از چین مقابل وی به دلیل مصدومیت، صاحب مدال طلا شد و سهمیه المپیک را گرفت.

نفرات اول تا سوم هر وزن در این رقابت ها سهمیه حضور مستقیم در المپیک ۲۰۱۶ برزیل را کسب کردند که اسامی آنها در رشته کشتی فرنگی به شرح زیر است:

۵۹ کیلوگرم:۱- سئوک هاک کیم(کره جنوبی) ۲- آندره برگ(نروژ) ۳- المرات تسمراداف(ازبکستان)

۶۶ کیلوگرم:۱- آیون پانیت(رومانی) ۲- ترو ولی ماکی(فنلاند) ۳- ادگار وینکاتیس(لیتوانی)

۷۵ کیلوگرم:۱- پیتر باسکی(مجارستان) ۲- بین یانگ(چین) ۳- آرسن جلفلکیان(ارمنستان)

۸۵ کیلوگرم:۱- جاوید حمزاتوف (بلاروس) ۲- ماکسیم مانوکیان(ارمنستان) ۳—کریستوفربرگ(سوئد)

۹۸ کیلوگرم:۱- الکساندر هارابوویک(بلاروس) ۲- ری وازی نادریشویلی(گرجستان) ۳- کارل اسچون(سوئد)

۱۳۰ کیلوگرم:۱- امیر قاسمی منجزی(ایران) ۲- کیو جیانگ منگ(چین) ۳- نومین جان عبداله یف(ازبکستان)

آخرین مرحله مسابقات گزینشی المپیک روزهای ۱۷ تا ۱۹ اردیبهشت ماه در شهر استانبول ترکیه برگزار خواهد شد و تیم ایران برای کسب یک سهمیه باقی مانده در وزن ۵۹ کیلوگرم در این مسابقات شرکت می کند. دو نفر اول هر وزن المپیکی می شوند.

حمید سوریان در این وزن نتوانست امروز سهمیه المپیک را بگیرد.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: