تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۰۴ - ۰۲:۲۱ کد مطلب 95621

گزارش آنلاین پاکسازی تدمر به پوتین+ فیلم

ارتش روسیه از پایان عملیات خنثی سازی مین های کاشته شده در مناطق باستانی تدمر و آغاز عملیات در مناطق مسکونی خبر داد و گزارش آن را به صورت آنلاین برای پوتین فرستاد. به گزارش مشرق، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، در پیامی ویدئویی از کارشناسان خواست مین ها را در قسمت های باستانی تدمر […]

ارتش روسیه از پایان عملیات خنثی سازی مین های کاشته شده در مناطق باستانی تدمر و آغاز عملیات در مناطق مسکونی خبر داد و گزارش آن را به صورت آنلاین برای پوتین فرستاد.

به گزارش مشرق، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، در پیامی ویدئویی از کارشناسان خواست مین ها را در قسمت های باستانی تدمر در حومه شرقی حمص به طور کامل خنثی کنند.

وی ضمن تمجید از تلاش کارشناسان تأکید کرد که هنوز قسمت عمدۀ کار باقی مانده است.

پوتین از طریق ویدیو کنفرانس به کارشناسان خنثی سازی مین گفت: اغلب قسمت های تاریخی تدمر از مین و مواد منفجره پاکسازی شده؛ اما هنوز کار زیادی برای خنثی کردن مین در تأسیسات زیرساختی و مناطق مسکونی شهر باقی مانده است.

ارتش سوریه و متحدانش روز ۲۷ مارس، شهر تدمر را از چنگال تروریست های داعش آزاد کردند. داعشی ها قبل از فرار خفت بار خود در گوشه و کنار شهر مین های فراوانی کار گذاشتند.

نیروهای مهندسی وابسته به وزارت دفاع روسیه که از اواخر ماه گذشته عملیات گسترده ای را برای پاکسازی شهر از مین و مواد منفجره آغاز کردند، بلافاصله بعد از پایان کار در بخش تاریخی شهر به سراغ پاکسازی مناطق مسکونی رفته اند.

“یوری استایوفسکی”، فرمانده مهندسی عملیات ارتش روسیه، در گزارش آنلاین خود در گفت و گو با پوتین گفت عملیات پاکسازی مناطق تاریخی تدمر امروز به صورت کامل پایان یافته و کارشناسان هزار و ۴۳۲ مین را خنثی کرده اند و به سراغ مناطق مسکونی و فرودگاه رفته اند.

در زمان حاضر ۹۸ سرباز مشغول خنثی سازی مین ها هستند و بیش از هزار مین را در ۳۶۷ ساختمان واقع در حدود ۴۰ هکتار زمین خنثی و نیز ۲۰ کیلومتر راه را پاکسازی کرده اند.

سیطره گروه تروریستی داعش بر شهر تاریخی تدمر در مه ۲۰۱۵ و اجرای اعدام های گروهی در معبد رومانی که قدمت آن به قرن دوم میلادی می رسد، واکنش منفی جهانیان را بر انگیخت. اواخر ماه گذشته ارتش سوریه و متحدانش با پشتیبانی نیروی هوایی روسیه این شهر را آزاد کردند.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: