تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۰۴ - ۰۸:۱۱ کد مطلب 95661

جذب توریست با جاذبه سکوت کویرهای ایرانی

معاون رئیس جمهور از جذب توریست‌های خارجی با بهره گیری از جاذبه سکوت کویرهای ایرانی خبر داد. به گزارش مشرق، مسعود سلطانی فر – معاون رئیس جمهور و رییس سازمان میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری با اشاره به احداث اماکن اقامتی ارزان قیمت اظهار داشت: سالانه ۵۰ تا ۷۰ فضای اقامتی ارزان قیمت یا […]

معاون رئیس جمهور از جذب توریست‌های خارجی با بهره گیری از جاذبه سکوت کویرهای ایرانی خبر داد.

به گزارش مشرق، مسعود سلطانی فر – معاون رئیس جمهور و رییس سازمان میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری با اشاره به احداث اماکن اقامتی ارزان قیمت اظهار داشت: سالانه ۵۰ تا ۷۰ فضای اقامتی ارزان قیمت یا پارک کمپ با مشارکت شهردارها و بخش خصوصی ساخته می‌شود.

سلطانی فر در ادامه افزود: در هر ۴ محور اصلی گردشگری در دنیا، ایران دارای ظرفیت عظیمی است. ۱۹ بنای تاریخی ایران ثبت جهانی شده و ۶۰ بنای دیگر در نوبت ثبت جهانی است.گردشگری سلامت برای ۵ بخش جراحی قلب باز ،ناباروری ،زیبایی ،ییماری های صعب العلاج،پیونداعضا در ایران متقاضی زیادی دارد.رشد گردشگری در ایران در دوسال گذشته ۱۲ درصد بوده که سه برابر میانگین جهانی است.

وی ادامه داد: باید در ۱۰ سال آینده هتل‌های موجود را که الان حدود ۱۵۰ هتل است به ۴۰۰ هتل برسانیم. راه اندازی ۴۰ دفتر اطلاع رسانی گردشگری در جهان در برنامه است که تا کنون ۲۵ دفتر راه اندازی شده است. ۲۰ استاندار کشور محور توسعه استان را گردشگری اعلام کردند.

سلطانی فر با اشاره به نامگذاری امسال به عنوان اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل، گفت: خمیرمایه اقتصاد مقاومتی استفاده از همه ظرفیت‌های اقتصادی کشور برای مقابله با تهدیدات داخلی و خارجی و نوسات مختلف است تا کشور بدون نیاز به خارج بتواند حداکثر توان داخلی را جهت توسعه و رفاه هموطنان بکار گیرد.

معاون رئیس جمهوری با بیان اینکه جمهوری اسلامی با دارا بودن دومین ذخیره گاه گاز و چهارمین ذخیره گاه نفت، به نخستین ذخایر هیدروکربن‌های جهان دسترسی دارد، افزود: با وجود معادن فراوان، کمتر از ۳۰ درصد از توان معدنی کشور استفاده می‌شود و با توجه به حجم اشتغالزایی حوزه گردشگری و بازگشت سرمایه سریعتر این حوزه، نیازمند توسعه زیرساخت‌های گردشگری هستیم.

وی دارا بودن کشور از نعمت‌های کویر را بهترین فرصت برای جذب توریست‌های خارجی برشمرد و افزود: استفاده از سکوت کویر و شب هنگام زیبای این مناطق، خاطرات خوشی را برای هر توریست در فلات مرکزی ایران فراهم می‌کند.

سلطانی فر ادامه داد: گردشگری در چهار بخش فرهنگی- تاریخی، گردشگری و اقلیم، مذهبی و زیارت و گردشگری سلامت تقسیم بندی شده و ما در هر چهار بخش دارای ظرفیت‌های فراوانی هستیم.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری همچنین از جابجایی یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون مسافر در سال ۲۰۱۴ به عنوان یکی از راه‌ها درآمد زایی در جهان نام برد و افزود: در همین سال هزار و ۴۷۶ میلیارد دلار نصیب کشورهای مختلف شده است.

سلط انی فربیان داشت: هر گردشگر یک‌هزار و ۲۰۰ دلار درآمد از ورود به یک کشور به همراه دارد و این در حالیست که سهم ما از این بازار حدود نیم درصد جهان است که باید به دو تا سه درصد افزایش یابد.

معاون رئیس جمهوری اظهار کرد: تا ۱۰ سال آینده باید سهم جمهوری اسلامی به ۲۰ میلیون گردشگر با ۲۵ تا ۳۰ میلیارد دلار درآمد برسد که این میزان هم اکنون هشت میلیارد دلار است.

سلطانی فر بر ضرورت افزایش هتل‌های چهار و پنج ستاره تاکید و اضافه کرد: باید علاوه بر افزایش کمی، بهبود خدمات و کیفیت این هتل‌ها را در دستور کار قرار دهیم.

وی همچنین ایجاد تخفیفات ویژه برای تورهای مسافرتی و پخش شدن ترافیک دیدن از اماکن تاریخی در طول سال به‌ جز نوروز و مرداد و شهریورماه خواستار شد و بر ضرورت همکاری ادارات، ارگان‌ها و بخش خصوصی در این زمینه تاکید کرد.

سلطانی فر اعلام آمادگی کرد برای اجرای کمپ پارک‌ها با بخش خصوصی قراردادهای B.OT بسته خواهد شد و به جز هتل‌های سه، چهار و پنج ستاره، اماکنی را برای اقشار مختلف مردم در نظر بگیریم.

جاسم جادری استاندار هرمزگان نیز در همایش فرمانداران و بخشداران هرمزگان در قشم گفت: به همه فرمانداران استان ابلاغ کردیم محور توسعه استان را گردشگری قرار دهند.

به گزارش chtn- قشم در جنوبی ترین نقطه کشور دارای ژئو سایت و جاذبه‌های مختلفی چون خلیج دلفین ها، لاکپشت‌های پوزه عقابی، تنگه چاهکوه، دره ستاره‌ها، دره تندیس‌ها، جزایر ناز، جنگل‌های حرا، غار نمکدان و هزاران جاذبه طبیعی و گردشگری سالانه میزبان میلیون‌ها گردشگر داخلی و خارجی است.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: