تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۰۴ - ۱۳:۵۱ کد مطلب 95760

فدراسیون عربستان: عراق باید به عربستان بیاید

فدراسیون عربستان در جدیدترین کارشکنی خود اظهار داشت که هرگز برای بازی با عراق به تهران نمی‌آیند و آنها باید برای بازی با آنها به عربستان بیایند. به گزارش مشرق، کشمکش و درگیری میان دو فدراسیون عربستان و عراق بر سر میزبانی تهران کماکان وجود دارد. با وجود اینکه چند روزی است، مسئولان عربستانی درباره […]

فدراسیون عربستان در جدیدترین کارشکنی خود اظهار داشت که هرگز برای بازی با عراق به تهران نمی‌آیند و آنها باید برای بازی با آنها به عربستان بیایند.

به گزارش مشرق، کشمکش و درگیری میان دو فدراسیون عربستان و عراق بر سر میزبانی تهران کماکان وجود دارد. با وجود اینکه چند روزی است، مسئولان عربستانی درباره این موضوع سکوت کرده بوده‌اند اما امروز فدراسیون عربستان بار دیگر بیانیه‌ای صادر کرد.

فدراسیون عراق پیش از این شرط کرده بود که اگر عربستان برای بازی با عراق به تهران نیاید، باید بازی خانگی خود را به کشور ثالث منتقل کند. اما سعودی‌ها به این درخواست عراق ایراد گرفتند و اظهار داشته بودند که فیفا ورزشگاه‌های عربستان را تحریم نکرده است و آنها باید به عربستان بیایند.

عدنان المعیبد سخنگوی فدراسیون عربستان در مصاحبه با رسانه‌های عراق بار دیگر همان سخنان سابق خود را تکرار کرد و گفت: موضوع نیامدن ما به ایران کاملا بحث امنیتی است و باید عراقی‌ها این موضوع را بدانند. درخواست آنها برای برگزاری بازی خانگی ما بی اساس است زیرا فیفا ورزشگاه‌های عربستان را تعلیق نکرده است.

وی افزود: ما هرگز برای بازی با عراق به ایران نمی‌آییم و آنها نیز باید برای بازی با ما به ریاض بیایند.

این سخنان سخنگوی فدراسیون عربستان در حالی است که فدراسیون عراق رسما تهران را برای میزبانی خود به AFC پیشنهاد داده است. برای بررسی این موضوع قرار است در تاریخ ۲۷ آوریل(۸اردیبشهت) جلسه‌ای با حضور رؤسای فدراسیون‌های عراق و عربستان در دوحه برگزار شود. موضع عراقی‌ها مقابل کارشکنی سعودی‌ها تا الان بسیار قدرتمندانه بوده است و آنها را وادار به عقب‌نشینی کرده است. حال باید منتظر ماند که مسئولان فدراسیون عراق مقابل زیاده‌خواهی سعودی‌ها چه اقدامی انجام می‌دهند.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: