تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۰۴ - ۱۴:۰۱ کد مطلب 95770

اینفانتینو خیال قطری ها را راحت کرد

رییس فدراسیون بین المللی فوتبال تاکید کرد جام جهانی ۲۰۲۲ تنها در قطر برگزار خواهد شد. به گزارش مشرق، سایت الکاس قطر نوشت: جیانی اینفانتینو به قطر سفر کرده است تا از نزدیک آماده سازی این کشور برای جام جهانی ۲۰۲۲ را زیر نظر بگیرد. رئیس فیفا در برنامه‌ای تلویزیونی درباره موضوعات زیادی صحبت کرد. […]

رییس فدراسیون بین المللی فوتبال تاکید کرد جام جهانی ۲۰۲۲ تنها در قطر برگزار خواهد شد.

به گزارش مشرق، سایت الکاس قطر نوشت: جیانی اینفانتینو به قطر سفر کرده است تا از نزدیک آماده سازی این کشور برای جام جهانی ۲۰۲۲ را زیر نظر بگیرد.

رئیس فیفا در برنامه‌ای تلویزیونی درباره موضوعات زیادی صحبت کرد. او در ابتدا درباره احتمال برگزار نشدن جام جهانی ۲۰۲۲ در قطر گفت: بدون شک جام جهانی ۲۰۲۲ در هر حالتی در قطر برگزار خواهد شد. این تصمیمی است که مدت هاست گرفته شده و هیچ گونه تغییری در آن به وجود نخواهد آمد. قطر میزبان جام جهانی ۲۰۲۲ است و همه ما اطمینان داریم میزبان خوبی برای این رقابت بزرگ خواهد بود.

اینفانتینو درباه دست داشتن او در رسوایی پاناما گفت: پیش از این من در این باره صحبت کردم و فیفا هم موضع گیری نهایی خود را اعلام کرد. روزنامه‌نگاری که دست به اتهام علیه من زد رسما عذرخواهی کرد. همه چیز در این زمینه شفاف است و هر کسی علیه من چیزی دارد، رو کند.

او درباره احتمال زیاد شدن تیم های شرکت کننده در جام جهانی هم گفت: جام جهانی ۲۰۱۸ و ۲۰۲۲ با حضور ۳۲ تیم برگزار خواهد شد و این احتمال وجود دارد در جام جهانی ۲۰۲۶، تعداد تیم ها به ۴۰ افزایش پیدا کند. باید همه جوانب امر را به خوبی بررسی کنیم تا بعدها هیچ مشکلی به وجود نیاید.

رئیس فدراسیون بین المللی فوتبال درباره مشکلات ورزشکارانی فلسطینی و فشارهای که اشغالگران صهیونیستی بر آنها وارد می کنند نیز اظهار کرد: کارگروهی را به ریاست توکیو سکسویل، مسئول بررسی این موضوع کردیم. او با سران فدراسیون فوتبال اسرائیل و فلسطین نشست های را برگزار خواهد کرد و به زودی گزارش خود را به فیفا ارائه می دهد تا تصمیم گیرهای لازم در این زمینه اتخاذ شود.

اینفانتینو در ادامه سخنان خود از دلیل جذابیت فوتبال سخن به میان آورد و اضافه کرد: فوتبال رشته بسیار جذابی است. بسیار خوش شانس هستیم در این رشته ورزشی جذاب، بازیکنان بزرگی همچون لیون مسی، کریستیانو رونالدو، نیمار و زلاتان ایبراهیموویچ را می بینیم. رقابت های فوتبالی بزرگی برگزار می شوند تا این رشته ورزشی از جذابیت بسیار زیادی برخوردار باشد.

او درباره این سوال که چه تیمی قهرمانی در فصل جاری لیگ قهرمانان اروپا را به دست می آورد نیز پاسخ داد: به زودی خواهیم دید که بهترین تیم، چه تیمی خواهد بود. این همه چیزی است که می توانم بگویم.

رئیس فدراسیون بین المللی فوتبال (فیفا) در پایان سخنان خود به ستایش از لالیگا پرداخت و گفت: فوتبال اسپانیا سه قطبی شده است و اتلتیکومادرید در سال های اخیر پیشرفت زیادی داشته است. لالیگا بسیار جذاب و حساس شده است و الان دو تیم رئال و اتلتیکو مادرید هم به نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا راه یافتند و این نشان می دهد فوتبال اسپانیا پیشرفت کرده است.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: