تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۰۴ - ۱۵:۰۲ کد مطلب 95794

نظر شریفی‎نیا در مورد بازی نقش روحانی در سینما

بازیگر سینما و تلویزیون، جشنواره هایی مثل روحانی و سینما را در تلطیف‌تر کردن محیط برای کارکردن سینماگران و ارتباط مؤثرآن‌ها با علما و مراجع تقلید کارگشا دانست. به گزارش مشرق به نقل از پایگاه خبری حوزه هنری، محمد رضا شریفی‌نیا از بازیگران سینما و تلویزیون روابط میان حوزه های علمیه با سینماگران را در […]

بازیگر سینما و تلویزیون، جشنواره هایی مثل روحانی و سینما را در تلطیف‌تر کردن محیط برای کارکردن سینماگران و ارتباط مؤثرآن‌ها با علما و مراجع تقلید کارگشا دانست.

به گزارش مشرق به نقل از پایگاه خبری حوزه هنری، محمد رضا شریفی‌نیا از بازیگران سینما و تلویزیون روابط میان حوزه های علمیه با سینماگران را در مقایسه با گذشته بهتر توصیف کرد و اظهار داشت: زمانی برای ساخت فیلمی با کاراکتر روحانی حتما باید بسیاری از مواردی که  شاید خیلی هم به جنبه های منفی اشاره نداشت را از فیلم حذف می‌کردیم؛ ولی الان می بینیم که روحانیون نسبت به این مسائل با دید بازتری نگاه می کنند و از سخت گیری های کمتری توسط روحانیون برای ساخت فیلم روبرو هستیم .
 
وی ادامه داد: حتی در بسیاری از فیلم‌ها هم روحانیون با استقبال فراوان، حاضر به ارائه مشاوره‌های تخصصی در این خصوص هستند و این به زعم بنده،  فصلی نو را در ارتباط میان سینماگران با روحانیت گشوده است.

وی در مورد لزوم پرداختن به قشر روحانی در فیلم ها خاطرنشان کرد: به هر حال روحانیون نیز یکی از گروه ها و تشخص های جامعه مسلمان هستند که در بین شیعیان اهمیت خاصی دارند. برای مثال وقتی ما به قشر دکترها در سینما می پردازیم، قشر روحانیون نیز باید در سینما جایی داشته باشند، بنابراین در برخی مواقع لازم است دکتر را نمایش دهیم و در برخی مواقع روحانی را و این بستگی به داستان فیلم دارد.

بازیگر فیلم رسوایی با بیان اینکه فیلمسازی بامحوریت شخصیت روحانی نیازمند شناخت اولیه نسبت به این مباحث توسط کارگردان را دارد گفت: اگر کارگردانی بدون هیچ پشتوانه دینی و مشاوره های تخصصی شروع به ساخت فیلمی با محوریت روحانی کند بدون شک این فیلم نه تنها از تأثیر گذاری درمخاطب بهره مند نیست بلکه ممکن است در فضاهایی دچار اشتباه و حتی منجر به  عدم اکران آن فیلم شود.

بازیگر نقش ولید در سریال تلویزیونی امام علی (ع) در خصوص جشنواره هایی مثل روحانی و سینما و گفتمانی که این جشنواره ها می توانند، داشته باشند نیز این طور گفت: شاید وجود این جشنواره ها با توجه به حساس بودن موضوعاتی مثل  حضور روحانیت در سینما بتواند در تلطیف تر کردن محیط برای کارکردن سینماگران و جلب نظر علما و مراجع تقلید کارگشا باشد.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: