تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۰۴ - ۱۵:۲۰ کد مطلب 95798

اگر ایران نبود دو دولت توسط تروریست‌ها اداره می‌شد؛ آنگاه پاریس، بلژیک و نیویورک چه می‌کردند؟

به گزارش مشرق، حسن روحانی در دومین سمینار بین‌المللی محیط زیست، دین و فرهنگ ایران را پرچمدار شعار و عمل در مبارزه با تروریسم دانست و گفت: اگر ایران نبود، داعش عملا تحقق می‌یافت و آنها هم بر دمشق و هم بر بغداد پیروز می‌شدند. وی افزود: داعش یعنی دولت عراق و شام که اگر […]

به گزارش مشرق، حسن روحانی در دومین سمینار بین‌المللی محیط زیست، دین و فرهنگ ایران را پرچمدار شعار و عمل در مبارزه با تروریسم دانست و گفت: اگر ایران نبود، داعش عملا تحقق می‌یافت و آنها هم بر دمشق و هم بر بغداد پیروز می‌شدند.

وی افزود: داعش یعنی دولت عراق و شام که اگر ایران نبود، امروز با یک گروهک تروریستی مواجه نبودیم بلکه در منطقه و جهان با دو کشور و دو دولت که توسط تروریست‌ها اداره می‌شد، مواجه بودیم؛ آنگاه پاریس، بلژیک و نیویورک چه می‌کرد؟

رییس‌جمهوری ادامه داد: کسانی که قدر مجاهدت‌های این مردم و ایران را نمی‌دانند کمی دقت کنند و ببینند ایران پرچمدار شعار wave‌ و جهان عاری از خشونت است و در مقام عمل هم پرچمدار مبارزه با تروریسم بود.

رییس‌جمهوری با اشاره به سمینار بین‌المللی محیط زیست، دین و فرهنگ گفت‌: امروز رسالت و وظیفه ما این است که شانه‌هایمان را زیر بار مسئولیت اقلیم منطقه‌ای و جهانی خود قرار دهیم.

روحانی ادامه داد: خوشحالیم که این سمینار روزی در تهران برگزار می‌شود که در نیویورک سند مهم اقلیم در حال امضا و توجه جهانیان به مساله محیط زیست است.

وی اضافه کرد: امیدوارم پیام امروز از تهران در کنار پیام از نیویورک و پاریس، پیام قدرتمند جهانی را به همه بدهد که با وحدت، همفکری، تلاش و کوشش پیگیر همگان می‌توانیم به این هدف مهم دست یابیم.

رییس شورای عالی محیط زیست تصریح کرد: اگر در این زمینه فعالیت نکنیم، کره خاکی دچار شرایط سخت خواهد شد و شاید زیست انسان‌ها مشکل یا ناممکن شود؛ پس برای زندگی، حیات و ادای وظیفه خود در برابر مام انسان‌ها یعنی همان کره خاکی باید به وظیفه خود عمل کنیم.

روحانی یادآور شد: همه ادیان الهی این پیام را برای بشریت دارند که طبیعت برای شماست اما باید از این طبیعت به درستی و با برنامه صحیح استفاده کنید. شما از زمین هستید اما وظیفه آبادانی آن را برعهده دارید.

ایران منادی گفت و گوی تمدن ها و جهان عاری از خشونت

وی افزود: بسیار خوشحالم که از ایران و تهرانی سخن می‌گویم که ندایش به‌عنوان خاورمیانه عاری از سلاح هسته‌ای به گوش منطقه و جهانیان رسید. مفتخرم از کشوری حرف می‌زنم که ندای گفت‌وگوی تمدن‌ها از این سرزمین به پا خاست و خوشحالم از سرزمینی سخن می‌گویم که محیط زیست، فرهنگ، ادیان و تعامل بین فرهنگ و توسعه پایدار، در سال ۲۰۰۱ از تهران آغاز شد.

رییس‌جمهوری ادامه داد: خوشحالم از تهرانی سخن می‌گویم که ندای جهان عاری از خشونت و افراطی‌گری از این سرزمین به پا خاست و در مجمع عمومی سازمان ملل تثبیت شد. مفتخرم از ایرانی سخن می‌گویم که ندای بلند آن برای جهانیان اعتدال و میانه‌روی است و به دنیا می‌گوید راه نجات ما این است که راه میانه و بدون افراط چه در برابر هم‌نوعان و چه طبیعت را برگزینیم.

روحانی اضافه کرد: خوشحالم از سرزمینی سخن می‌گویم که توانست مهم‌ترین و پیچیده‌ترین معضل حقوقی، سیاسی، فنی و بین‌المللی سال‌های اخیر از طریق گفت‌وگو با ۶ قدرت جهان و ۱+۵ کنار میز مذاکره با منطق و استدلال حل کند.

وی اظهار داشت: خوشحالم از سرزمینی سخن می‌گویم که ۲۰۰ سال است به هیچ کشوری تجاوز نکرده و آنگاه که مورد تجاوز قرار گرفت با شجاعت و قدرت از کشور و ملت خود دفاع کرد و پیروز شد.

رئیس جمهوری یادآور شد: اینجا سرزمین ایران، سرزمین همزیستی مسالمت‌آمیز است که فرهنگ‌ها، ادیان و اقوام مختلف با صلح، صفا و برادری در کنار هم زیسته‌اند و امروز هم همین راه همزیستی را ادامه می‌دهند.

در حال تکمیل …

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: