تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۰۴ - ۱۶:۵۹ کد مطلب 95838

ارتش سوئیس خودرا برای مقابله با پناهجویان آماده می کند

خبرگزاری روسی ‘اسپوتنیک’ گزارش داد کشور سوئیس برای بدترین وضعیت مواجهه با موج پناهجویان، ارتش خود را آماده می کند. به گزارش مشرق، بنابر اعلام مقامات دولت فدرال سوئیس، قرار است دو هزار سرباز سوئیسی برای اعزام به مرزهای کوهستانی این کشور جهت مواجهه با موج پناهجویان، آماده انتقال شوند. به گفته ‘نورمان گوبی’ (Norman […]

خبرگزاری روسی ‘اسپوتنیک’ گزارش داد کشور سوئیس برای بدترین وضعیت مواجهه با موج پناهجویان، ارتش خود را آماده می کند.

ارتش سوئیس خودرا برای مقابله با پناهجویان آماده می کندبه گزارش مشرق، بنابر اعلام مقامات دولت فدرال سوئیس، قرار است دو هزار سرباز سوئیسی برای اعزام به مرزهای کوهستانی این کشور جهت مواجهه با موج پناهجویان، آماده انتقال شوند.

به گفته ‘نورمان گوبی’ (Norman Gobbi) مدیر امنیتی استان (کانتون) ‘تیسینو’ (Ticino) سوئیس، دولت این کشور انتظار افزایش چشمگیر سیل پناهجویان به سمت مرزهای خود را در تابستان امسال دارد.

این مقام امنیتی دولت سوئیس گفت: اگر اتریش هم اکنون ‘گذرگاه برنر’ (Brenner Pass) را ببندد، آنگاه سوئیس به تنها معبر شمالی اروپا (برای پناهجویان) مبدل خواهد شد؛ پیش از آن سوئیس باید به محافظت از خود بپردازد.

اسپوتنیک گزارش داد: اتریش به دنبال ساخت موانع در طول مرز خود با ایتالیا در گذرگاه برنر، اوایل ماه جاری از سوی اتحادیه اروپا مورد انتقاد قرار گرفت.

بنابراین گزارش برای افزایش موارد امنیتی ارتش سوئیس دو هزار سرباز را به مرزهای این کشور به مدت سه هفته که بالاترین زمان است گسیل خواهد داشت؛ تمدید این مدت زمان نیازمند ‘تصمیم ویژه’ از سوی پارلمان سوئیس خواهد بود.

اسپوتنیک افزود: اعزام سربازان سوئیسی به مرزها در بدترین وضعیت مواجهه با سیل پناهجویان خواهد بود، در بدترین وضعیت برآورد شده که بیش از ۳۰ هزار پناهجو در مدت کوتاهی به مرزهای سوئیس برسند، بهترین وضعیت نیز سرازیر شدن ۱۰ هزار پناهجو طی یک ماه پیش بینی می شود.

به دنبال حملات بروکسل در ۲۲ ماه مارس برابر با سوم فروردین ماه، دولت سوئیس طرح اصلاحات در ارتش را ارائه کرد تا با کاهش شمار نیروها و افزایش بودجه، بتواند نیروهای زبده ای را که بسرعت قابل جابه جا شدن باشند، مورد آموزش قرار دهد.

اسپوتنیک در ادامه گزارش داد: طرح این اصلاحات مشاجره های فراوانی را در پارلمان این کشور به دنبال داشت و انتظار نمی رود تا سال ۲۰۱۸ میلادی عملی شود.

سربازان حرفه ای پنج درصد کل ارتش سوئیس را تشکیل می دهند و مابقی سربازان دواطلب هستند، این کشور ۱۴۷ هزار پرسنل فعال در ارتش دارد و بودجه نظامی آن چهار میلیارد و ۸۳۰ میلیون دلار (کمتر از یک درصد تولید ناخالص داخلی) در سال است.

ارتش سوئیس از آنجایی که این کشور همواره بی طرف بوده در هیچ مناقشه و درگیری نظامی مشارکت نداشته، اما در ماموریت های صلح جویانه بین المللی حضور داشته است.

سوئیس با وسعتی بیش از ۴۱ هزار کیلومتر مربع و جمعیتی بالغ بر هشت میلیون و ۲۱۱هزار نفر در مرکز اروپا واقع است.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: