تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۰۴ - ۱۸:۴۴ کد مطلب 95868

حمله داعش به تأسیسات نفتی لیبی در «اجدابیا»

گروه تروریستی داعش به تأسیسات نفتی «العرقوب» واقع در شهر «اجدابیا» لیبی حمله کرده و با نیروهای محافظ این تأسیسات درگیر شده است. به گزارش مشرق، گروه تروریستی داعش به هنگام عقب‌ نشینی از شهر «سرت» به تأسیسات نفتی لیبی در منطقه «العرقوب» واقع در غرب شهر «اجدابیا» حمله کرد. این چندمین بار است که […]

گروه تروریستی داعش به تأسیسات نفتی «العرقوب» واقع در شهر «اجدابیا» لیبی حمله کرده و با نیروهای محافظ این تأسیسات درگیر شده است.

به گزارش مشرق، گروه تروریستی داعش به هنگام عقب‌ نشینی از شهر «سرت» به تأسیسات نفتی لیبی در منطقه «العرقوب» واقع در غرب شهر «اجدابیا» حمله کرد.

این چندمین بار است که داعش با هدف تصرف مناطق نفت‌خیز لیبی، به تأسیسات نفتی حمله می‌کند. این گروه، پیشتر به منطقه نفتی «الهلال» حمله کرده بود.

به گزارش شبکه خبری «اسکای نیوز»، در این حمله عناصر داعش با نیروهای محافظ تأسیسات نفتی شهر اجدابیا درگیر شدند.

ارتش لیبی جمعه (دیروز) اعلام کرد در ادامه عملیات خود علیه تروریست‌ها، ۹۵ درصد از مواضع گروه‌های تروریستی را در شهر بنغازی به کنترل خود درآورده است.

شبکه خبری «بی‌بی‌سی» عربی دیروز جمعه به نقل از عناصر وابسته به القاعده اعلام کرد که این گروه تروریستی توانسته است داعش را از شهر «درنه» بیرون براند.

بعد از سرنگونی «معمر القذافی» دیکتاتور لیبی که با دخالت غرب انجام شد، گروه‌های تروریستی و مسلح در غیاب قدرت مرکزی در این کشور، قدرت گرفته‌اند.

گروه تروریستی داعش طی سال گذشته میلادی توانست شهرهای سرت و درنه را به تصرف خود درآورد.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: